KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

CİLDİMİZİN YENİLEYİCİ GÜCÜ: ÇAY AĞACI ÖZÜ

Doğal ürünlere olan arayışımız senelerdir sürüyor. Günümüzde bakım sektöründe kimyasal içeriklerin varlığındaki yükseliş, doğal içerikli …

CİLDİMİZİN YENİLEYİCİ GÜCÜ: ÇAY AĞACI ÖZÜ

Doğal ürünlere olan arayışımız senelerdir sürüyor. Günümüzde bakım sektöründe kimyasal içeriklerin varlığındaki yükseliş, doğal içerikli ürünlere olan yönelimimizi arttırdı. Özellikle hassas bir cilde sahip bireylerin ürün satın alımı aşamasında, içeriğine daha çok önem göstermesi gerekiyor. Bunun için, doğal içerikli ürünlere her gün bir yenisin eklenmesiyle listemizdeki isimler çoğalıyor. Şimdi de radarımızda çay ağacı özü var. Son dönemde adından sıkça söz ettiğimiz bu yağ, tamamen doğal bir ürün olmasının yanı sıra gözle görülür etkileriyle de gündemde!

Çay ağacı özününün ciltte kullanımı sonucunda harikalar yarattığı duyumlarımız arasında. Çoğu cilt bakım ürününün isminde ve içeriğinde gördüğümüz bu yağın bize doğal yoldan sunduğu etkilerine beraber bakalım.

Çay Ağacı Özü Neden Elde Edilir?

Çay ağacı özü Avusturalya’da yetişen yassı yapraklı bir bitki olan Hint defnesinden elde edilmektedir. Bu bitkinin hikayesi ise çok eskilere dayanır. 1770 yılında, Mersingiller cinsine ait çay ağacı özü Avustralya’nın doğusunda bulunan Aborijinler tarafından öksürüğü ve boğaz ağrısını hafifletmek için kullanılırdı. Ayrıca, çay ağacının öğütülmüş yaprakları, derin yaraların bıraktığı izi geçirmek için uygulanırdı. Bu dönemden sonra, 1920 yıllarına doğru savaşların başlamasıyla birlikte daha kullanımı yaygınlaştı hatta İkinci Dünya Savaşı sırasında çay ağacı özü, küçük şişelere konulup Avustralyalı askerlerin ve denizcilerin ilkyardım çantalarına yerleştirildi.

Zamanla bilim insanlarının bu bitkinin üzerinde yaptığı çalışmaların olumlu sonuç vermesi ile birlikte, bakım sektörü içerisinde yer almaya başlayan çay ağacı özü, kısa süre içerisinde mucizevi etkiler yaratan bir özelliğe sahip. Günümüzde farkında olmasakta, çay ağacı özünün birçok krem, sabun, şampuan ve hatta diş macununun içeriğinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Çay Ağacı Özü’nün Cilde Etkileri Nelerdir?

Çay ağacı özünün cilde etkileri sivilce ve akne sorunlarına iyi gelmesiyle ön plana çıkıyor. Antiseptik özelliği sayesinde, sivilce ve akneleri kurutarak var olan izleri gideren bu öz, yağlı ciltte doğal bir temizlik etkisi yaratıyor. Bunun yanında, siyah noktalar üzerinde tonik etkisi yaratıp gözenekleri sıkıştırıyor. Böylelikle olası bir siyah nokta oluşumu engelleniyor. Bu etkisi sebebiyle çay ağacı genellikle losyon veya sabun formunda satışa sunuluyor. Düzenli olarak kullandığınızda, sivilce izlerinizin yok olduğunu görebilirsiniz.

Çay ağacı özünü cilt lekelerini gidermek amacıyla kullanacaksanız, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere 3 damla çay ağacı yağını yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Pamuk yardımıyla sivilcelerinizin üzerine de sürebilirsiniz. Cilt lekesi konusunda doğal bir alternatif yöntemi olarak kullanılan bu ürün, izlerinizi geçirerek yeni deri oluşumuna katkı sağlayacak.

Çay ağacı özünün cilde faydaları sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Cilt gençleştirme etkili birçok kremin içeriğinde, kahramanının bu yağ olduğunu biliyor muydunuz? Çay ağacı özü cildi yenileyerek, ışıl ışıl bir görünüm kazandırır ve soğuktan kuruyan cildinize canlılık getirip nemlendirir.

Bu kadar bilginin ardından çay ağacı özünün yenileyici gücünden faydalanmak isterseniz, sizin için seçtiğimiz ürünleri inceleyebilirsiniz.

1

Çay Ağacı 3’ü 1 Arada Temizleyici Scrub Maske, The Body Shop, 132.90 TL

2

Urban Care Çay Ağacı Özlü Şampuan, urbancare.com, 49.95 TL

3

Natural by Watsons Çay Ağacı Yağı Saç Kil Maskesi, watsons.com, 45 TL

4

Aromatica Çay Ağacı Yağı 30 ml, beymen.com, 260 TL

5

Revolution Skincare Çay Ağacı Yağlı Tonik 200 ml, gratis.com, 64.95 TL

6

Superdrug Besleyici Çay Ağacı ve Nane Özlü Ayak Maskesi, gratis.com, 34.95 TL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ