Cildinize Peeling Yapmak İçin 7 Geçerli Sebep

Cilt bakımının ve temizliğinin en önemli bileşenlerinden bir tanesi peeling. Cildiniz ister kuru ve hassas olsun, ister yağlı ve problemli, her cilt tipine uygun ürünü piyasada bulmak mümkün. İşte Cildinize Peeling Yapmak İçin 7 Geçerli Sebep…

1Cildinizi Canlandırmak Mı İstiyorsunuz? Peeling İle Canlı Bir Cilt Sizin Olacak!

Peeling, düzenli yapıldığında kan dolaşımını hızlandırarak cildinin daha canlı ve dolayısı ile daha genç görünmesine neden olur.

2Bebek Gibi Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmak İçin Peeling Yapın

Peeling cildinizin üzerinde zamanla oluşan ölü hücreleri temizleyerek cildinizin yenilenmesini hızlandırır ve bebek cildi gibi yumuşacık olmasını sağlar.

3Derinlemesine Cilt Temizliğinin Yolu Peelingden Geçiyor.

Düzenli temizlense dahi ciltte bulunan gözenekler içinde makyaj artıkları ve yağ birikebiliyor. Bu kirleri temizlemenin en iyi yollarından bir tanesi, haftada bir veya iki kere cilt tipine uygun peeling seçerek uygulamak.

4Gözenekli Cildiniz Mi Var? Peeling Yaparak Onların Hafiflemesini Sağlayın

Ciltteki gözenekli yapı kimi insanlarda bakıma ya da genetik faktörlere bağlı olarak daha belirgin olabiliyor. Ancak gözeneklerin düzenli peeling ile temiz tutularak büyümesi engellendiğinde gözenekli yapıda gözle görülür bir iyileşme sağlanabiliyor.

5Siyah Noktalardan Peeling İle Kurtulmak Mümkün

Ciltte, iyi temizlenmemiş gözeneklerde zamanla kir ve yağ birikmesi sonucu siyah noktalar oluşuyor. Bu siyah noktalar temizlendiğinde azalma ve küçülme da görülüyor. Böylece cildinize düzenli peeling uyguladığınızda siyah noktaların yeniden oluşmasını da engellemiş oluyorsunuz.

6Cildinizde Parlama İle Mücadele Etmek İstiyorsanız Peeling Yapmak İçin Ne Duruyorsunuz?

Özellikle yağlı cilt tipleri için hazırlanmış peelingler, cilt üzerinde yağ hücreleri tarafından salgılanan sebumu azaltarak ciltte meydana gelen parlamanın azaltılmasına yardımcı olur.

7Kullandığınız Nemlendirici ve Cildi Besleyici Ürünlerden Daha Etkili Sonuçlar Almak İstiyorsanız Peeling Uygulayın.

Peeling uygulanan cilt sadece yüzeysel olarak temizlenmez, aksine peeling yapmak gözenekleri de açarak derinlemesine bir temizlik sağlar. Bu da, kullanılan besleyici ürünlerin cilde daha fazla nüfuz etmesine neden olur. Özellikle yatmadan önce cildinize peeling yapıp ardından nemlendirici uygulayın. Sabah uyandığınızda cildinize dokunun, bambaşka bir cilt ile uyandığınızı göreceksiniz.

Cildinize Peeling Yapmak İçin 7 Geçerli Sebep