KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Delmicron varyantı var mı? Delmicron belirtileri nelerdir? Delmicron nasıl bulaşır?

Son günlerde internet ortamında delmicron adında bir varyantın daha olduğu ve bu varyantın delta ve omicron varyantlarının birleşiminden çıktığı …

Delmicron varyantı var mı? Delmicron belirtileri nelerdir? Delmicron nasıl bulaşır?

Son günlerde internet ortamında delmicron adında bir varyantın daha olduğu ve bu varyantın delta ve omicron varyantlarının birleşiminden çıktığı iddia edildi. Belirtilerin şiddetli ve farklı oldğuna dair ortaya atılan bu haberler sonrası uzmanlardan açıklama geldi. Delmicron varyantı var mı? Delmicron belirtileri nelerdir? Delmicron nasıl bulaşır?

2019 yılından bu yana ortaya çıkan koronavirüs birçok mutasyona uğradı. Çok hızlı varyant çeşitleri ortaya çıkan koronavirüsün aşıdan sonra dünya genelinde bir rahatlama olmuştur. Fakat sonra omicron varyantı bu duruma gölge düşürdü. Ülkelerin yeniden kapanmaya gittiği bu günlerde hızla yayılan omicron varyantının ve en şiddetli varyant olan deltanın birleşiminden ortaya Delmicron adında  bir varyantın çıktığı öne sürüldü. 

delmicron varyantı var mı

DELMİCRON VARYANTININ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Söz konusu varyantın en şiddetli delta varyantının DNA’sını içerdiğinden şiddetli geçtiği iddia edildi. İddialara göre; yüksek ateşle başlayan belirtilerin akabinde baş ağrısı, burun akıntısı, boğaz ağrısı ve kuru öksürük olarak devam ettiği söylendi. Bu durum ise kısa sürede şiddetlenerek kişinin halsiz düştüğünü ve bu varyanta yakalananların hastaneye yatırıldığı bildirildi. 

delmicron varyantı var mı

DELMİCRON VARYANTI VAR MI?

Sosyal medyada dolaşan delmicron varyantına dair uzmanlar açıklama yaptı. Bangalore Tata Genetik ve Toplum Enstitüsü müdürü Dr. Rakesh Kumar Mishra, böyle bir varyant türüne rastlamadıklarını ve dolaşan bilgilin yalan olduğunu açıkladı. Msihra açıklamalarına “Delmicron yanıltıcı bir terimdir. Bu isimde bir varyant yoktur. Bir kişinin koronavirüsün bu iki çeşidi ile enfekte olması mümkündür. Ancak bu ihtimal hayli düşüktür” sözleriyle devam etti. Dünya Sağlık Örgütünün verilerinde de bu tarz bi varyantın olmadığını altını çizdi. Ancak varyant çeşitleri olabileceğini bunu da ilerleyen zamanlarda açıklayacaklarını belirtti. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ