Artık kullanmadığınız kotlardan çanta yapmaya ne dersiniz? Bu çantaları özellikle yaz aylarında çok rahat bir şekilde kullanabilir, hem de çanta alma masrafından kurtulabilirsiniz. Sadece kot pantolon da değil, kot etek, kot gömlek gibi kot kumaşından yapılmış bütün kıyafetlerinizi bu şekilde geri dönüşümde kullanabilirsiniz. Hatta çantalarınızı kendi istediğiniz gibi de süsleyebileceğiniz için, bu size harika tasarımlar olarak da geri dönecek. Sadece biraz yaratıcılığınızı konuşturarak mükemmel ve hiç para harcamayacağınız çantalara sahip olabilirsiniz. İsterseniz şimdi Eski Kotlardan Çanta Yapımı nasıl olur birlikte bakalım.

Malzemeler:

Eski bir kot pantolon ya da kot etek

Makas

İğne

İplik

Fermuar

Kot Çanta Yapılışı

Resimde gördüğünüz gibi eski kotunuzu ya da kot kumaşından yapılmış herhangi bir kıyafeti eşit şeritler halinde kesin. Eğer el beceriniz biraz gelişmişse ölçü almanıza da gerek yok. Yine resimde gördüğünüz gibi kot kumaşları örgü şeklinde örün.

Daha sonra da biraz dikiş bilginizi kullanarak çantanıza resimdeki gibi son şeklini verin. Daha sonra isterseniz çantanızın ağız kısmına bir fermuar dikebilir, isterseniz de ağzı açık olarak kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra çantanızı bazı aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz. Mesela renkli düğmeler ile şirin bir çanta yapabilir, tül ekleyerek çantanıza biraz daha hava katabilirsiniz.

Siz de eskiyen ve yıpranan kotlarınızı atmak istemiyorsanız bu şekilde geri dönüşümle değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra çanta alma masrafından da kurtulabilirsiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
500
  Subscribe  
Bildir