KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Eskişehir’deki Balmumu Müzesi’ne yeni heykeller

CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen’in kente kazandırdığı ve Eskişehir’in en çok ziyaret edilen müzelerinden bir olan …

Eskişehir’deki Balmumu Müzesi’ne yeni heykeller

CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen’in kente kazandırdığı ve Eskişehir’in en çok ziyaret edilen müzelerinden bir olan Balmumu Heykeller Müzesi koleksiyonuna 13 yeni heykel ekledi.

2013 yılında hizmete açılan ve Türkiye’nin birinci balmumu heykeller müzesi olan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, 200 ünlü ve tarihi kişinin yanına 13 yeni heykel daha ekledi.

CHP’Lİ İLÇE BAKANLARININ HEYKELLERİ DE KONDU

Müzeye eklenen yeni heykellerin ortasında Türk Sanat Müziği sanatkarı Müzeyyen Senar, usta oyuncu İlyas Salman, müzikçi ve kelam muharriri Candan Erçetin, gazeteciler Hasret Gürses, Ertuğrul Özkök, bilim insanı-giyilebilir kalp pilinin mucidi Canan Dağdeviren, orkestra şefi Musa Göçmen, operatör-ürolog-akademisyen Prof. Dr. Ali İstek Kural, iş insanı Hüsnü Özyeğin, cam sanatkarı Ekrem İhtimam, Mudo’nun kurucusu Mustafa Taviloğlu’nun heykelleri yer aldı. CHP’li Eskişehir Odunpazarı Belediye Lideri Av. Kazım Kurt ve yeniden CHP’li Eskişehir Tepebaşı Belediye Lideri Dt. Ahmet Ataç’ın balmumu heykelleri de Balmumu Heykeller Müzesinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

4 AYDA 100 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ AĞIRLADI

Pandemi sebebiyle 2021 yılında Ocak-Haziran aylarında ziyarete kapalı olduklarını belirten Balmumu Heykeller Müzesi yetkilileri, “Normalleşme kuralları ile birlikte Haziran ayında kapılarımızı ziyarete açabildik. Haziran ayından bu yana 100 binin üzerinde konuğumuzu müzemizde ağırladık. Yeni heykellerimize de vatandaşlarımız ağır ilgi gösteriyor. Tüm ziyaretçilerimize müzemize gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyoruz” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ