Ev hanımlarının ev işlerine çok yardımcı olacak muhteşem ipuçları

Ev hanımlarının ev işlerine çok yardımcı olacak muhteşem ipuçları

1. Beyaz bir kalıp sabunu rendeleyin. Sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun. Lazım olduğunda mutfak dolapları, fırın, halı ve koltukları silebilirsiniz.

2. Su dolu bir kovaya şampuan döküp camlarınızı kurulama yapmadan silebilirsiniz.

3. Halılarınızı koltuklarınızı silmek için bulaşık makinesi tabletini beş bardak sıcak su içinde eritip içine biraz da parlatıcı sıkın. Aynı işlemi ayrıca yağlanmış mutfak dolaplarında da uygulayabilirsiniz.

4. Özellikle çocuklu ailelerde halı ve koltuk temizliği büyük sorun olabiliyor. Halılarınıza çay gibi leke bırakabilecek sıvılar döküldüğünde hemen üzerine bulaşık makinesi parlatıcısı dökün ve silin, lekeden eser kalmadığını göreceksiniz.

5. Duşakabin ve muslukları parlatıcı ile sildiğinizde daha parlak durduğunu göreceksiniz.

6. Bakırları, çeşmeleri ve küflü metalleri ketçap ile ovup. İlk günkü gibi olduğunu göreceksiniz.

7. Tencere, çaydanlık ve tavalar için cif’i bir market poşetine döküp ovalayın pırıl pırıl olacaklar.

8. Mutfak tezgahı köşelerindeki silikonlar siyaha dönüşürse bir parça pamuğa domestos dökün ve siyahlıklara sürün. Sabaha kadar bekletin kararmalardan eser kalmayacaktır.

9. Toz alırken vazelini beze sürüp öylece toz alırsanız tozlanma gecikir. Ya da BİM’de ve A101’de satılan mavi silikonlu su var onunla toz alırsanız yine tozlanma gecikiyor. Ama dikkat edin, parkelere damlamasın kaygan olmasına sebep oluyor.

10. Pimapen’lerin temizliğinde cif ve poşet kullanmak çok işe yarıyor.

11. Çıkmayan ve iz bırakan etiketlerden kurtulmak için fön makinesi kullanın. Etiketin üzerine sıcak fönü tutun ısınsın. Sizi yormadan çıkacaktır.

12. Beyazların daha da beyaz olması için çamaşır makinesini en yüksek ısıda beklemeye alın. Yıkarken ise çamaşır suyu ve beyaz kalıp sabun kullanırsanız daha beyaz olacaktır.

13. Perdeleri beyazlatmak için bulaşık makinesi tabletini kullananlar var. Yıkamadan önce  perde ile birlikte kazana koyabilirsiniz.

14. Elma ya da beyaz sirkeyi temizlikte aklınıza gelen her yerde kullanabilirsiniz. Mikropları öldürerek hijyen sağlar.

15. Temizlemesi oldukça zor olan kesme tahtalarını temizlemede limonun güçlü temizlik etkisinden yararlanın. Limon tahtanızda kalan artıkları kolayca çıkaracaktır.

Ev hanımlarının ev işlerine çok yardımcı olacak muhteşem ipuçları…

Kimler Neler Demiş?

avatar
500
  Subscribe  
Bildir