KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Karanfil suyu gebe bırakır mı? Doğurganlığı artıran karanfil suyu nasıl yapılır?

Güçlü bir ağrı kesici olarak bilinen karanfil, kadınlar ve erkekler için bambaşka faydaları da var. Ergenlik yaşta yaşanan hastalıklar ya da …

Karanfil suyu gebe bırakır mı? Doğurganlığı artıran karanfil suyu nasıl yapılır?

Güçlü bir ağrı kesici olarak bilinen karanfil, kadınlar ve erkekler için bambaşka faydaları da var. Ergenlik yaşta yaşanan hastalıklar ya da doğal yollarla etkilenen sperm ve yumurtalıklar olumsuz etkilenir. İlerideki yaşlarda doğurganlığın yaşanma ihtimali düşürür. Bunun için doğal yollardan biri de yüzyıllardır alternatif tıpta yer alan karanfil suyudur. Karanfil suyu gebe bırakır mı?

Günümüzde çeşitli nedenlerle dolayı gençler arasında artan kısırlık tüp bebek tedavisine yönlendirir. Zorlu tedavi süreçleri hem kadın hem de erkek için inanılmaz yorucu geçer. Ancak alternatif tıpta bu tarz rahatsızlık için etkili kürler vardır. Bunlardan biri de karanfil suyudur. Antibakteriyel etkisi yüksek olan karanfil vücuttaki kötü hücreleri atmakta etkilidir. Çok güçlü bir ağrı kesici ve toksin atıcı olan karanfil, çoğu kişi tarafından diş ağrıları için en etkili doğal ilaç olarak bilinir. En çok kullanılan baharatlardan biri olan karanfil, birçok mikroba ve bakteriye iyi gelir. Ancak yapılan bazı araştırmalarda karanfilden elde edilen suyu sakinleştirici etkisinden çok doğurganlıkta olumlu etkisi olduğu tespit edilmiştir.

karanfil hormonları artırır

KARANFİL SUYU GEBE BIRAKIR MI?

Alternatif tıpta güçlü bir ağrı kesici olarak kullanılan karanfil suyu yumurtalıkları ve testis sistemini yeniler. İçerdiği LH salgısı sayesinde rahim ve testislerdeki hücrelerin yenilenmesini sağlar. LH salgısı artıkça yumurtalıkların ve sperm sayıları da artar. Çünkü LH salgısı hormonların daha sağlıklı çalışmasını destekler. Alternatif uzmanların karanfil suyunu son adetten sonra bir sonraki yumurtalama sistemine kadar tüketilmesi tavsiye eder. Sabah akşam bir bardak yeterli olur. Bazı uzmanlar karanfil suyunun ikizlere gebe kalmaya yol açtığını belirtir. 

karanfil yumurtalık ve sperm sayısını artırır

KARANFİL SUYUNUN KADINLARA FAYDASI NEDİR?

 1. Karanfil suyu kadınlarda adet sürelerini düzenler.
   
 2. Kadınlarda daha sık görülen kansızlığa neden olan demir maddesini artırır. 
   
 3. Cilt bariyerindeki dermis tabakasındaki hücrelerin hızla yenilenmesini sağlar.
   
 4. Hormonların daha sağlıklı çalışmasını sağlayarak aşırı kıllanmayı ya da iltihaplı sivilcelerin oluşmasının önüne geçer.
   
 5. Karaciğer de biriken toksinlerin hızla vücuttan atılmasını sağlar. 
   
 6. Özellikle kadınlarda daha sık rastlanan kas ve kemik ağrılarını dindirir.

karanfil kadınların hormonlarını düzenler

DOĞURGANLIĞI ARTIRAN KARANFİL SUYU NASIL YAPILIR?

3 adet karanfili ezin. Ezdiğiniz karanfilleri 2 bardak su ile beraber bir cezveye koyun. Yaklaşık 15 dakika kaynatın. Daha sonra ocaktan alıp süzerek bir bardağa boşaltın. Günde sadece 2 bardak tüketin. Ancak mutlaka bir uzmana danışın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ