KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Yazarlık Sistemi

“Sayfamızda Neler Paylaşıyoruz?”

Kolaycayap portalımızda ve sosyal medya hesaplarımızda, tamirat, tadilat, dekorasyon, el işleri, yemekler, bahçe düzenlemeleri, oyuncaklar vb kolayca yapabileceğimiz tüm çalışmalar, güzellik sırları, sağlık ipuçları, alışveriş tüyoları gibi ilgimizi çeken pek çok konuda içerikler yayınlanır.

“Sayfamızda Paylaşım Nasıl Yapılır?”

Sitemizde içerik paylaşma işlemi birkaç basamakta kolayca gerçekleşir;

 1. Yazı Ekle” bölümünden 3 adımda kolayca içerik oluşturulur.
  • Başlık yaz
  • Resim ve yazılar ile içeriğini oluştur
  • Öne çıkacak resim ekle
 2. Ardından “Gönder” butonuna tıklayarak değerlendirilmek üzere onay kuyruğuna gönderilir. (Yazınızı düzenlerken istediğiniz zaman, Taslağı kaydet‘i tıklayarak kaydedebilir ve istediğiniz zaman yazmaya devam edebilirsiniz).
 3. Site editörleri, onay kuyruğuna girmiş olan yazıları sırasına göre incelemeye alırlar.
 4. Değerlendirme sonucunda paylaşım kriterlerimize uygun olan yazılar, yayınlanmaya hak kazanır. Eğer içerik gerekli kriterleri sağlayamamışsa, editörler tarafından taslak moduna geri alınır. Bu aşamada YAZILARIM linkinden paylaşımınızı tekrar düzenleyebilirsiniz.
 5. Gönderdiğiniz içerik onaylanmadıysa vaz geçmeyin. Mevcut paylaşımınızı sayfa kriterlerimize göre yeniden düzenleyebilir veya yeni paylaşımlar gönderebilirsiniz.

“Kolaycayap Yazarlık Sistemi”

Kolaycayap sayfamızda, gönüllü ve profesyonel olmak üzere iki farklı yazarlık sistemi kullanıyoruz;

 • İnsanlara faydalı olacak bir şeyler paylaşmaktan hoşlanırım. Fırsat buldukça paylaşım yaparım diyorsanız, siz de gönüllü yazarlarımız arasında hemen yerinizi alabilirsiniz. Düzenli ve istikrarlı paylaşımlarınız ile gönüllü yazarlar arasında özel statülere sahip olabilirsiniz.
 • “Gerekli kriterlere uygun profesyonel içerikler hazırlayabilirim ve büyük kitlelere ulaşabilirim” diyorsanız profesyonel yazarlarımızın arasında yer almaya adaysınız demektir. Bunun için öncelikle üye olmalı ve paylaşım yapmaya başlamalısınız. Ardından onaylanmış yazarlık için başvuru yapabilirsiniz. Eğer yaptığınız paylaşımlar Editörlerimiz tarafından kriterlerimize uygun bulunursa başvurunuz onaylanır. (Editörlerimizin inisiyatifine bağlı olarak, kriterlerimize uygun olan geçmiş paylaşımlarınızın bazıları da ücret değerlendirmesine dahil edilebilir).

Onaylanmış yazar olmak için sayfamızda aktif olmalı ve aşağıdaki kriterlere uygun olarak düzenli içerikler göndermelisiniz;

 • Göndereceğiniz içerik ilgi çekici, insanların işlerini kolaylaştırıcı ve sorularına cevap bulabilecekleri şekilde olmalıdır.
 • Konu tipi, özgünlük, popülerlik, anlatım, dilbilgisi, düzen, görseller, videolar ve varsa faydalandığınız kaynaklar dikkat edilmesi gereken önemli kriterlerdendir.
 • Yazılarınızın büyük kitlelere ulaşması için en önemli kriter SEO uyumlu olmasıdır.
 • Bu kriterlere uygun olarak, düzenli şekilde içerik gönderen ve onaylanmış yazar olmak için başvuru yapan yazarlarımız, Editörlerimiz tarafından değerlendirmeye alınır. Uygun bulunan yazarlar onaylanır.

Sayfamızda onaylanmış yazarlar yazdıkları konu başına ücret alırlar.

Ücretlendirmeyi etkileyen kriterler;

 • Kelime sayısı (Kelimeler içeriğe uygun şekilde yazılmalıdır. Editörlerimiz gerek görürlerse bazı cümlelere ekleme, kısaltma veya silme işlemi yapabilirler).
 • Resim sayısı (Resimler yüksek çözünürlüklü kaliteli olmalıdır)
 • Yazının hit sayısı
 • Sayfadaki yorum sayısı
 • Yazının Facebook etkileşimleri

Kesinleşmiş kazanç onayı verilene kadar ay içinde hesabınızda göreceğiniz rakamlar değişkendir. Paylaşımınız etkileşim aldıkça rakamlar değişir.

“SEO Uyumlu İyi Bir Makale Nasıl Olmalıdır?”

SEO uyumlu içerik yazmak ilk hedefiniz olmalıdır. SEO uyumlu yazılmayan içerikler arama motorları tarafından yakalanamazlar ve aramalarda ilgili okurlara ulaşmaları pek mümkün olmaz.

Dikkat çekecek iyi bir içerik mutlaka Özgün ve Güncel içeriğe sahip olmalıdır.

İçeriğinizi hazırlarken, yazım kurallarına dikkat etmeniz, giriş, gelişme ve sonuç aşamalarına uygun şekilde yazmanız önemlidir.

Yazılacak içerikte belirlenen hedef kelime yada kelimelerin cümle içinde geçirilmesine dikkat edilmelidir.

Yazacağınız içerik mümkünde minimum 300 kelime olmalıdır. Çünkü arama motorları 300 kelimenin altında olan içerikleri özgün olsa dahi kayda değer bulmamaktadır.

Yazılacak içerik için mutlaka araştırma yapılmalı ve konuya hakim olarak yazılmalıdır.

Önemli noktalardan biri içerik yazılırken asla kopya içerik kullanılmamasıdır. Kopya içerikler Editörlerimiz tarafından otomatik olarak kontrol edilmekte ve kolayca tespit edilmektedir. Yabancı kaynaklardan çeviri yapıp kaynak göstererek içerikler hazırlayabilirsiniz.

Yazılacak içerik konseptimize uygun olan her türlü konuda olabilir. Ancak gündeme ve zamana göre içerik hazırlamak yararınıza olacaktır. Örneğin: Yaz sezonunda, bir tatil yöresinden toplanan deniz kabukları ile yapılabilecekler hakkında yazmak gibi.

İyi bir yazar olmak için herşeyden önce sabırlı olmanız önemlidir. Hedefimiz kolay yoldan para kazanmak değil, başarılı içerikler ile büyük kitlelere ulaşarak, düzenli ve ciddi gelirler elde etmek olmalıdır.

“İlgili Linkler”