KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

2022’nin rengi belli oldu: Very Peri

Küresel renk otoritesi Pantone her yıl olduğu gibi yeni yılın da rengini belirledi. Pantone, bu yıl var olan skaladan seçmek yerine sıfırdan renk …

2022’nin rengi belli oldu: Very Peri

Küresel renk otoritesi Pantone her yıl olduğu gibi yeni yılın da rengini belirledi. Pantone, bu yıl var olan skaladan seçmek yerine sıfırdan renk icat etmeyi tercih etti ve ‘Very Peri’yi ortaya çıkardı.

Yılın son günlerine girerken Pantone, 2022’nin rengini seçti. Önümüzdeki yıl için, küresel renk otoritesi ‘sakinliğe ilham veren ancak menekşe kırmızısı alt tonla canlandırılan bir mavi seçti.

Pantone, bu yıl mevcut renk veri tabanına dalmak yerine, şirket ilk kez yepyeni bir renk tonu yarattı. Ekip, mavinin sabitliğini kırmızının heyecanıyla harmanlayarak yeni bir mavi renk tonu elde etti.

Pantone Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman, “Toplum, rengi kritik bir iletişim biçimi, fikirleri ve duyguları ifade etmenin ve etkilemenin, etkileşim kurmanın ve bağlantı kurmanın bir yolu olarak kabul etmeye devam ediyor. Bu yeni kırmızı-mor tabanlı mavi renk tonunun karmaşıklığı, önümüzde uzanan geniş olasılıkları vurguluyor. Uzun bir izolasyon döneminden çıkarken, Very Peri, günlük yaşam anlayışımızın değiştiği, fiziksel ve dijital yaşamlarımızın daha iç içe geçtiği, içinde yaşadığımız dönüştürücü zamanları temsil ediyor.

PANTONE Renk Enstitüsü’nden Leatrice Eiseman, “PANTONE 17-3938 Very Peri seçimi, güvenilir ve sevilen mavi renk ailesine yeni bir bakış açısı ve vizyon getiriyor. Very Peri, yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi cesaretlendiren canlı, neşeli bir tavır ve dinamik bir duruş sergiliyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ