KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

37. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılıyor

37. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, Caddebostan Kültür Merkezi’nde …

37. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılıyor

37. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri,

Caddebostan Kültür Merkezi’nde ziyarete açılıyor.

15 Aralık Çarşamba günü açılacak sergi,

7 Ocak Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Aydın Doğan Vakfı’nın, toplumlararası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlüğü ve barışı karikatür ile yayma hedefiyle 37’ncisini düzenlediği Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, 15 Aralık – 7 Ocak tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek sergi ile ziyaretçilerle buluşacak.

Karikatür sanatına verdiği değerle bilinen Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturan yarışma bu yıl 83 ülkeden 930 sanatçı ve yaklaşık 4.500 esere ev sahipliği yaptı.

Sergide, yarışmanın bu yılın birincisi Reynerio Tamayo (Küba), ikincisi Mahmood Nazari (İran), üçüncüsü Mojtaba Heidarpanah (İran) ve ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar’ kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi olan Ömer Çam’ın (Türkiye) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak.

Seçici Kurul’un ödüle değer gördüğü Başarı Ödülü kazananları ise Hamed Mortazavi Alavi (İran), Borislav Stankovic (Sırbistan) ve Toso Borkovic (Sırbistan).

Adres: Caddebostan Kültür Merkezi – Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Kadıköy, İstanbul

Telefon: 0216 467 36 00

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ