KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

7 Gizli akıllı telefon işlevi

7 Gizli akıllı telefon işlevi

Her ne kadar iletişimimiz için çok fazla akıllı telefon kullansak da, bu çok yönlü cihazla ilgili her şeyi hala bilmiyoruz. 7 Gizli akıllı telefon işlevi…

Çoğumuz, mesaj yazma, arama yapma veya eski uygulamaları kullanma gibi bildiğiniz işlevleri uyguluyoruz.

7 Gizli akıllı telefon işlevi

Bununla birlikte, iOS ve Android cihazlar yalnızca birkaç kişinin bildiği bir dizi işlev ve ayara sahiptir. Doğru durumlarda, son derece yardımcı olabilirler ve gündelik hayatı biraz daha kolaylaştırırlar.

7 Gizli akıllı telefon işlevi

İşte bilmiyor olabileceğiniz birkaç özellik…

1. Reklam engelleyici

IOS veya Android cihazınızdaki reklamları engellemek istiyorsanız, uçak moduna geçin. Bu mod etkinken, aramaları yapamayacağınızı veya alamayacağınızın farkında olun.

2. Gizli kod

Çeşitli menü ayarlarını derinlemesine incelemek zorunda kalmadan, giden bir arama için numaranızı gizleyebilirsiniz. Aramak istediğiniz numara öncesinde #31# tuşlarına basmanız yeterlidir. Bu çağrı alan kişinin, aramanın kimden geldiğini göremeyeceği anlamına gelir.

7 Gizli akıllı telefon işlevi

3. Bir video kaydederken fotoğraf çekme

Kaydı durdurmak zorunda kalmadan iPhone’unuzla çekim yaparken fotoğraf çekmeye devam edebilirsiniz. Fotoğraf çekmek için sağ alttaki düğmeye basmanız yeterlidir.

7 Gizli akıllı telefon işlevi

4. Fare ve klavye

Android, fare ve klavye gibi harici cihazları desteklemektedir. Yazacak çok şeyiniz varsa veya dokunmatik ekranınız artık çalışmıyorsa harici cihazları akıllı telefonunuza bağlamak için bir USB kablosu kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey, bir akıllı telefon girişi olan bir uyumlu kablo ve klavye veya fare için bir USB bağlantı jakı olmasıdır.

7 Gizli akıllı telefon işlevi

5. Zamana bağlı şifre

Birinin ekranın kilidini açtığınız için şifrenizi görmüş olabileceğinden endişe duyuyorsanız, bu uygulamayı kullanarak şifrenizi şimdiki zaman olarak belirleyin. Elbette, kimsenin uygulamayı kullandığınızı bilmemesi gerekir.

7 Gizli akıllı telefon işlevi

6. Ekran mesajını kilitle

Akıllı telefonunuzu kaybederseniz, öncelikle onun güvenilir kişilerin eline geçtiğini ummanız gerekir. Telefonunuzu bulan kişinin sizinle iletişim kurabilmesi için, kilit ekranında e-posta adresi veya alternatif telefon numarası gibi iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Bunu yapmak için, Android kullanıcıları “Ayarlar” menüsünden “Güvenlik”e geçebilir ve “Ekran mesajını kilitle”yi seçebilir. Burada, kilit ekranında görüntülenecek bir mesaj girebilirsiniz.

7. Şarkı tanıma

Şu anda çalan şarkıyı tanımlamak için artık Shazam gibi uygulamalara gereksiniminiz yok. IOS 8’den itibaren tek yapmanız gereken Siri’ye şarkıyı sormak.

7 Gizli akıllı telefon işlevi

Akıllı telefonunuzda kaç tane ayar ve özellik bulunduğunu görmek oldukça şaşırtıcı. İlk hangisini deneyeceksiniz?

7 Gizli akıllı telefon işlevi…

Çeviri: Deniz Ay

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ