KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Alec Baldwin’in set çalışanını vurduktan sonra yeni görüntüleri ortaya çıktı

Rust film setinde yaşananların yankısı devam ediyor. Alec Baldwin’in film setinde kullandığı silahın ateşlenmesi sonucunda hayatını kaybeden …

Alec Baldwin’in set çalışanını vurduktan sonra yeni görüntüleri ortaya çıktı

Rust film setinde yaşananların yankısı devam ediyor. Alec Baldwin’in film setinde kullandığı silahın ateşlenmesi sonucunda hayatını kaybeden görüntü yönetmeni Halyna Hutchins olayından yeni görüntüler ortaya çıktı. 

Hollywood geçtiğimiz ekim ayında Halyna Hutchins’in ölümüyle sarsıldı. Alec Baldwin’in başrolde oynadığı Rust film setinde, elindeki silahın ateşlenmesi sonucunda Halyna Hutchins hayatını kaybetmişti.

Olay sonrasında filmde kullanılan silahta gerçek mermi olduğu ortaya çıkmış ve olayla ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Set çalışanlarının bir kısmı Baldwin’in de aralarında bulunduğu yapımcıları suçlamış, setin yeterince güvenli olmadığını, çalışanların sağlığı ile ilgili ihmalkârlık yapıldığını iddia etmişlerdi.

Olay sonrasında şoka giren Alec Baldwin’in ise yeni görüntüleri ortaya çıktı. Hutchins’i yanlışlıkla vurduktan sonra sette polisler eşliğinde oturan Baldwin görüntülerde telefonla konuşurken görülüyor.

Yeni fotoğraf arkadan çekilmiş ve aktörün yüzünü göstermiyor. O güne dair kendi ifadelerine göre, Baldwin Halyna’yı vuranın canlı bir mermi olduğunu henüz bilmiyordu:

“Düştü, kendi kendime düşündüm: ‘Bayıldı mı?’ O silahta canlı bir mermi olduğu fikri muhtemelen 45 dakika ila bir saat sonrasına kadar aklıma gelmedi. Ateş ettikten sonra sadece 60 saniye kadar odada onunla birlikteydim.”

Özel efektler koordinatörü Thomas Gandy cuma günü Good Morning America’ya, Hutchins yere düştüğünde arkasında durduğunu ve fazlasıyla kan kaybetmeye başladığını söyledi.

63 yaşındaki Baldwin de yaptığı yeni açıklamalarda tetiği kendisinin çekmediği konusunda ısrar ediyor. Ancak Gandy, yaptığı röportajda bundan bahsetmedi. Ancak, Hutchins’in vurulmasından sonra yaşanan kargaşayı anlattı:

“İnsanlar çırpınıyor, koşuyorlardı. Gerçek bir kurşun olabileceğini kimse düşünmedi bile. Halyna’nın sırtı bana dönüktü, asla unutmayacağım, gümüşi, parlak bir palto giyiyordu. Ve çok fazla kanaması vardı. O sırada Joel’in göğsünden vurulduğunu bile bilmiyoruz” dedi.

Gandy cuma günü Good Morning America’ya, Hutchins yere düştüğünde arkasında durduğunu ve fazlasıyla kan kaybetmeye başladığını söyledi.

Gandy, Hutchins’in yere düştüğünde ilk kez kalp krizi geçirmiş olabileceğini veya bayıldığını düşündüğünü söylüyor.

Yaşananlardan bu yana ilk halka açık etkinliklerine katılmak için New York’ta görüldü. Polisle işbirliği yapan ve kendisine herhangi bir suç duyurusunda bulunulacağını düşünmediğini söyleyen Baldwin, setin kaotik veya sömürücü tanımlarını gidermek için perşembe günü Instagram’da ekip tarafından yazılmış bir açık mektup yayınladı. Hatta Gandy de mektuba imza atanlar arasında.

Mektupta, setin son zamanlarda basının aksettirdiği gibi profesyonel olmayan, yoğun, kaotik bir ortamı olmadığı belirtiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ