KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Amerikalı ünlü sanatçı hayatını kaybetti

Monkees’in solisti ve gitaristi Michael Nesmith, 78 yaşında hayatını kaybetti. Ailesi yaptığı açıklamada, “Michael Nesmith’in bu sabah evinde …

Amerikalı ünlü sanatçı hayatını kaybetti

Monkees’in solisti ve gitaristi Michael Nesmith, 78 yaşında hayatını kaybetti.

Ailesi yaptığı açıklamada, “Michael Nesmith’in bu sabah evinde, ailesinin yanında doğal nedenlerle vefat ettiğini duyuruyoruz. Şu anda özel hayatımıza saygı göstermenizi rica ediyor ve hepinizin ona ve bize gösterdiğiniz sevgi ve ışık için teşekkür ediyoruz” dedi.

Nesmith grubun gitaristi ve aynı zamanda The Girl I Knew Somewhere, Listen to the Band ve Mary, Mary gibi şarkıların söz yazarlarından biriydi.

Nesmith, 1986’da grubun 20. yıl dönümünde yeniden bir araya gelmesinden kaçındı ve yalnızca kendi şehri Los Angeles’ta performans sergiledi. Grubun yeni albümü olan Justus’a kadar ara sıra onlara katıldı. Ertesi yıl, dörtlü, Jones’un 2012’deki ölümünden önce birlikte son kez turneye çıktı.

Nesmith, ayrıca bir müzik yapımcısı olarak çalıştı ve Elektra Records’tan Countryside adlı kendi yan şirketiyle ilgilendi. 1970’lerin ortalarında başarılı bir şekilde TV prodüksiyonuna geçti, sonunda proto-MTV müzik video şovu PopClips’i yarattı ve ayrıca Hollywood’a da çeşitli projeler yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ