KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Anne karnındaki bebek üşür mü?

Özellikle şimdiler sonbahara girmemizle birlikte hamile anne adaylarının en çok merak ettiği soruların başında, anne karnındaki bebeğin üşüyüp …

Anne karnındaki bebek üşür mü?

Özellikle şimdiler sonbahara girmemizle birlikte hamile anne adaylarının en çok merak ettiği soruların başında, anne karnındaki bebeğin üşüyüp üşümemesidir. Her sesi ve tadı alan bebek, sıcak ve soğuğa karşı da bu şekilde duyarlı mı? Anne karnındaki bebek üşür mü? Soruların yanıtı haberimizde yanıtladık…

Hamilelik dönemi oldukça hassas ve temkinli geçer. özellikle anne adayları için heyecan verici olmasının yanında endişelerinde yer aldığı bu dönemde, soğuk yada sıcaktan bebeklerin nasıl etkileneceği merak konusu olur. Özellikle hamileliğin soğuk aylara denk gelmesiyle birlikte, anne karnındaki bebeğin son durumu hakkında açıklama yapan uzmanlar, merak edilenleri yanıtladı.

anne karnındaki bebek

ANNE KARNINDAKİ BEBEK ÜŞÜR MÜ?

Anne karnındaki bebek tatlardan yada kokulardan yüzünü buruşturabildiğini ve seslerden etkilendiğini açıklayan uzmanlar, anne karnındaki bebeğin ılık su ile duş alan annenin ruh halinden mutluluk duyduğunu ifade etti. Annenin ruh hali özellikle bebek için önemli faktörken, dışarıda değişen hava koşulları bebeği etkilemez. Annenin bunalması yada üşümesi durumunda sağlıksal problemi ortaya çıkarken, bebek anne karnında üşüyemez. Bu konuda açıklama yapan uzmanlar, hamilelerin özellikle ayaklarını üşütmemesi gerektiğini, üşüttüğü takdirde gaz olacağını ve olan gazın bebeği rahatsız edeceğini ifade etti.

Bununla birlikte hamileliğin son haftalarında bebeklerin daha duyarlı ve algılarının daha geliştiğini ifade eden uzmanlar, gün aşırı ılık duş alınmasını önerdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ