KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Bize Ne Yediriyorlar? Ekmekte Domuz Kılı, Tutkal, Böcek Zehiri Tehlikesi!

Bize Ne Yediriyorlar? Ekmekte Domuz Kılı, Tutkal, Böcek Zehiri Tehlikesi!

Ekmek de gıda sahtekarlarının eline düştü. Ekmek üzerinden yapılan sahtekarlıklara inanamayacaksınız, mideniz bulanacak… Hatta ekmekte yapılan sahtekarlıkları okuyunca, Bize Ne Yediriyorlar sorusunu sormadan edemeyeceksiniz…

Her daim sofralarımızda bulunan, her ne kadar sağlığa zararlı olduğu söylense de yemeden edemediğimiz ekmek hakkında İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Nafiz Karagözoğlu açıklamalarda bulundu. Ekmekte yapılan hileleri anlatan Karagözoğlu, gıda sahtekarlarının yaptıklarını da gözer önüne serdi.

BEYAZLATMAK İÇİN DOMUZ KILI

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Nafiz Karagözoğlu, gıda sahtekarlarının ekmeği beyazlatmak için domuz kılı başta olmak üzere çok sayıda kimyasal kullanıldığını söyledi. Kullanılan bu kimyasallar da böbrek ve safra taşı başta olmak üzere şeker, hemoraid ve migren gibi hastalıklara da neden oluyor.

BAYATLAMASINI GECİKTİRSE DE BEDENİ BAYATLATIYOR

Ekmekte kullanılan Sodyum içeren koruyucular, ekmeğin bayatlamasını geciktirse de bedenin bayatlamasına yol açıyor. Bu kimyasallar, iştahı ve vücudun su tutulumunu arttırıyor. Bu da obezite ve kalp yetmezliğine neden oluyor. Uzmanlar, yaz aylarında 3-4, kış aylarında da 5 – 6 gün geçmesine rağmen hala bayatlamayan ekmeğin yenmemesini öneriyor.

TUTKAL İLE KEPEKLİ GÖRÜNÜM VERMEYE ÇALIŞIYORLAR

Ekmeklerin içerisine karamel ve malt katılarak kepekli ekmek görünümü verilmeye çalışıldığını söyleyen Karagözoğlu, bu maddelerin içerisinde Akril amid olduğunu ve tutkal yapımında kullanıldığını belirterek, bu maddenin kanserojen olduğunu dile getirdi.

ZEHİRDEN FARKI OLMAYAN TAM TAHILLI EKMEKLER

Uzmanların diğer bir uyarısı ise tam tahıllı ekmeklerden yana. Bu ekmeklerin içerisine kontrolsüz böcek ilacı katıldığını söyleyen Karagözoğlu, bu nedenle insanların ekmekten zehirlendiğini dile getirdi. Bu zehir nedeniyle terleme, kusma, bulantı, idrar kaçırma, kas ağrıları, çarpıntı, solunum sıkıntısı ve kramplar insan vücudunda ortaya çıkıyor.

ASLA ÇOCUKLARA YEDİRMEYİN

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Nafiz Karagözoğlu, ekmekte yapılan bu sahtekarlıklara dikkat etmek gerektiğini ve asla çocuklara yedirilmemesi gerektiğini söyledi. Çocuklarda bu zararlı maddeler daha da etkisini gösteriyor ve ölümlere bile neden olabiliyor. Bu nedenle ekmeği mümkün olduğunca güvenilir fırınlardan almak şart.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ