KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Borusan Sanat’ta bu hafta! 22-27 Kasım

Borusan Quartet 22 Kasım’da sezonun ilk konseriyle izleyicisiyle buluşurken, farklı müzik türlerinin yenilikçi örneklerini sunan Borusan Müzik …

Borusan Sanat’ta bu hafta! 22-27 Kasım

Borusan Quartet 22 Kasım’da sezonun ilk konseriyle izleyicisiyle buluşurken, farklı müzik türlerinin yenilikçi örneklerini sunan Borusan Müzik Evi’nde konserler devam ediyor. 25 Kasım’da Nova Muzak serisinin 32. konserinde Brom ilk kez Borusan Müzik Evi sahnesinde izleyicilerle buluşurken 26 Kasım’da Saadet Türköz ve Martin Schütz, Songdreaming3 Trio ile “Song Dreaming” başlıklı projeyle izleyicisi karşısına çıkacak. 27 Kasım’da ise Berke Can Özcan ve Arve Henriksen Borusan Müzik Evi’nde Kuzey melodilerinden yola çıkan doğaçlamalarıyla müzikseverlerle olacak.

Borusan Quartet, 22 Kasım’da Kadıköy Süreyya Operası’nda saat 20.00’de gerçekleşecek “Rusya’dan Sevgilerle” başlıklı konser ile sezon açılışını yapıyor. Bu konserde usta Rus bestecilerin repertuvara kattığı iki temel eseri seslendirilecek. Aleksandr Borodin’in 1879 yılında tamamladığı ve Nikolay Rimsky Korsakof’un eşine adadığı La Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ve ardından Piotr İlyiç Çaykovski’nin çağdaşı besteci Ferdinand Laub’a adadığı Mi bemol minör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Borusan Quartet sanatçıları Esen Kıvrak, Nilay Sancar, Efdal Altun ve Çağ Erçağ’ın yorumlarıyla müzikseverlerle buluşacak. Konser, saat 20.00’den itibaren çevrimiçi radyo Borusan Klasik’te de canlı olarak dinlenebilecek.

Konser öncesinde ise, Aydın Büke ve Serhan Bali saat 19.00-19.30 arası Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’ndaprogram üzerine söyleşiler gerçekleştirecek. Bu keyifli sohbetin devamı, saat 19.40’ta çevrimiçi radyo Borusan Klasik’ten de dinlenebilecek.

Brom ilk kez Müzik Evi sahnesinde!

Borusan Sanat ve KOD Müzik işbirliğiyle müzik hayatımıza yeni bir soluk kazandıran Nova Muzak, bu sezon da Borusan Müzik Evi’nde serüvenine devam ediyor! 25 Kasım saat 21.00’de serisinin 32. konserinde Nova Muzak, Brom’u ağırlıyor. 2008’de kurulan ve Dmitry Lapshin, Ivan Bursov, Felix Mikensky, Bogdan Ivlev’den oluşan Brom, Rus avangart caz/doğaçlama müzik sahnesinin yeni kuşak en önemli isimlerinden biri. Üçlü olarak müzikal kariyerine başlayan topluluk, kadrosunu genişleterek elektroniklerde ve tuşlu çalgılarda Felix Mikensky’yi Brom’a ekledi. Geçtiğimiz yıl Japon trompet ustası Toshinori Kondo ile kayıtlar yapan Brom, ilk defa Borusan Müzik Evi sahnesinde izleyicilerle buluşuyor.

Derin ve coşkulu bir müzikal kutlama

26 Kasım saat 21.00’de Saadet Türköz ve Martin Schütz, Songdreamingtrio3 ile günümüze dair derin ve coşkulu bir müzikal kutlama gerçekleştiriyor. Özgür doğaçlamanın ses alanında Türkiye’de yayılmasına katkısı olan yegâne sanatçılardan biri olan Saadet Türköz ve çellist ve doğaçlamacı Martin Schütz, bir tür “folklor hayali” olarak geliştirdikleri “song dreaming” başlıklı projesi ile müzikseverlerle olacak. Özgür doğaçlamada Türköz, beslendiği kültürlerden gelen zengin arkaik şarkı fonunu tekrar tekrar kullanıyor, Schütz ise özgürce doğaçlama yapıyor. Lionel Friedli ise İsviçre’nin en iyi davulcularından biri ve birkaç yıldan beri ikiliye katılıyor. Bu üçlünün müziğine özgü ruh, soyuta arkaik olanın gücünü ve arkaik olana da çağdaşın karmaşıklığını veriyor ve konserlerinde bir tür “simulakr” yaratılıyor: Çağlarda birbirini takip etmek yerine zamanların, motiflerin ve mitlerin çarpıştığı rüya imgeleri…

Borusan Müzik Evi’nde Kuzey melodileri

27 Kasım saat 21.00’de Borusan Müzik Evi ilk kez Berke Can Özcan & Arve Henriksen ikilisini ağırlayacak. Daha önce bir albüm çalışması için bir araya gelen ve yıllar içinde dostluklarını sahneye taşıyan ikiliden Berke Can Özcan kendi yaptığı büyük enstrümanları, çelik davulları, çanları, gongları ve davulları eşliğinde solo performansını gerçekleştirmeye başladı. Arve Henriksen ise bugüne kadar pek çok sanatçıyla farklı projelere imza attı ve izleyicisiyle buluştu, sayısız doğaçlama topluluğuyla özgün bir anlayış geliştirdi. Berke Can Özcan ve Arve Henriksen’in Kuzey melodilerinden yola çıkan doğaçlamaları, müzikte yeniyi arayanları derinden etkileyecek.

Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin edilebilir. Etkinliklerde PDF bilet ve karekod gibi dijital bilet seçenekleri sunuluyor ve konserlere mobil cihazlardan konser özelinde belirlenen karekod gösterilerek girilebiliyor.

RUSYA’DAN SEVGİLERLE

BORUSAN QUARTET

22 KASIM 2021 PZT 20.00

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI

BORODIN Yaylı Çalgılar Dörtlüsü no.1, La Majör

ÇAYKOVSKİ Yaylı Çalgılar Dörtlüsü no.3, Mi bemol minör, op.30

NOVA MUZAK #32

BROM

25 KASIM 2021 PERŞEMBE 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

SAADET TÜRKÖZ SONGDREAMING3 TRIO

26 KASIM 2021 CUMA 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

BERKE CAN ÖZCAN & ARVE HENRIKSEN

27 KASIM 2021 CUMARTESİ 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ