KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Bruce Willis’e oyunculuğu bıraktıran Afazi hastalığı nedir? Afazinin belirtileri nelerdir?

Bir süredir ekranlardan uzak kalan Bruce Willis beyindeki bir hasar nedeniyle ortaya çıkan konuşma bozukluğu hastalığı yani afazi nedeniyle …

Bruce Willis’e oyunculuğu bıraktıran Afazi hastalığı nedir? Afazinin belirtileri nelerdir?

Bir süredir ekranlardan uzak kalan Bruce Willis beyindeki bir hasar nedeniyle ortaya çıkan konuşma bozukluğu hastalığı yani afazi nedeniyle oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Dünya genelinde koronavirüsün patlak vermesi ardından ilk korona olan ünlü isimlerden biri Bruce Willis’in sağlık sorunları nedeniyle kariyerini bitirdiği haberi hayranlarını üzdü.

bruce willis

1985 yılından beridir ekranlarda olan Mavi Ay, Zor Ölüm ve Ölümsüz gibi baş yapıtlarda başarısını sergileyen Willis’in uzun bir süredir beyinde oluşan motor hareketleri nedeniyle ortaya çıkan bilim insanlarının Afazi olarak tanımladığı hastalığa yakalandığı ailesi tarafından resmi olarak duyuruldu. Afazi hastalığı Konuşma bozukluğundan hafıza kaybına kadar ciddi sorunlara neden oluyor.

bruce willis

Bu da oyuncunun replik ezberleme ve başarısını sergilemede en büyük engelli olduğu söylendi. Ailesi açıklamasında “Kendisi için çok şey ifade eden oyunculuk kariyerini bırakacağını” cümlesine yer verdi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ