Çok tüketen bir toplum olduğumuz bir gerçek. Giyim, gıda, kısacası her şeyi çok tüketiyoruz. Peki eski tişörtlerinizi geri dönüşümde kullanmaya ve onlardan harika bir paspas yapmaya ne dersiniz. Biraz yaratıcılığınızı ve el becerinizi kullanarak gerçekten de güzel bir paspas yapabilirsiniz. Hem evlerinize yeni eşyalar ekleyebilir, hem de eski diye atmak zorunda kaldığınız tişörtlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Mutlaka sizin ve evinizdeki diğer aile bireylerinin eski tişörtleri vardır. Bunları atmayın ve bir kenarda biriktirin. Çünkü biriktiğinde çok işinize yarayacak. Hadi hemen Eski Tişörtlerden Paspas Yapımına geçelim.

Eski tişörtlerinizi dik olarak kesin. Eğer uyumlu renklerde tişörtler olursa paspas daha güzel görünecektir. Bütün tişörtleri dikey olarak kestikten sonra hepsini yan yana alan ve parçaları birbiri ile karıştırın.

Üçer üçer tişört parçalarını ayırdıktan sonra, iğne ve iplikle birbirine uyumlu olan parçaları uçlarından dikin. Daha sonra da bu parçaları saç örgüsü gibi örmeye başlayın. Her parçayı ördükten sonra her örülü parçayı yan yana koyun.

Parçaları tek tek yan yana olmak şartı ile birbirine dikmeye devam edin. Bütün parçaları diktikten sonra paspasınız da hazır olacaktır. İsterseniz banyonuzda ayak paspası olarak da kullanabilirsiniz.

Eski tişörtleri değerlendirmek için bu harika yöntemi mutlaka deneyin. Geri dönüşümde eski eşyalarınızı kullanabilecek, bu sayede hem atmaktan kurtulacak, hem de evinize yeni bir paspas almak için ekstra para ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
500
  Subscribe  
Bildir