KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Evde Hayat Kurtaracak 10 Temizlik Fikri

Evde Hayat Kurtaracak 10 Temizlik Fikri

Ev temizliği için çok zaman harcadığınızı biliyoruz. Fazla eşyalar, elbiseler, sürekli bir dağınık görünüm eminiz ki sizin de canınızı sıkıyor. İşte sizin için Evde Hayat Kurtaracak 10 Temizlik Fikri. Peki bütün bunları çok pratik bir şekilde halletmek ister misiniz? Sadece birkaç basit şeyle evinizi daha düzenli ve daha temiz hale getirebilirsiniz.

1- Temizlenmesi bir hayli zor olan kesme tahtalarınızı temizlemek için limonun gücünden ve temizlik etkisinden yararlanın. Limon kolayca tahtanızda kalan artıkları çıkartacaktır.

Evde Hayat Kurtaracak 10 Temizlik Fikri

 

2- Fırın temizliğinde ise sirke ideal çözüm. Mutlaka evinizde bulunması gereken sirke, hem sağlık hem de temizlik için oldukça önemli.

 

3- Eğer evinizde perde olarak stor tercih ediyorsanız, yarı yarıya su ve sirke ile silin. Daha kolay temizlendiklerini göreceksiniz.

 

4- Tahta yüzeylerde su taneciklerinin leke yapmaması için önce saç kurutma makinesi ile kurutun, ardından da zeytinyağı ile bu yüzeyi parlatın.

 

5- Yine su yüzünden musluklarda oluşan tortulara limon gücü ile müdahale edebilirsiniz. Bu lekeler daha kolay çıkacak ve aynı zamanda musluklarınız parlayacaktır.

 

6- Halı üzerinde biriken saç ve tüylerden kurtulmanın en kolay yolu cam silmede kullandığınız çek çekler.

 

7- Kola sayesinde garajınıza damlayan yağ lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz.

 

8- Gazete ile buzdolabında oluşan kötü kokulardan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

 

9- Saç spreyi giysilerinizde bulunan makyaj lekelerini çıkarmak için birebir. Önce sprey sıkın, ardından da lekeyi bir nemli bez yardımı ile silin.

 

10- Giysilerde oluşan boya lekelerinden de jilet yardımı ile kurtulmak mümkün.

Evde Hayat Kurtaracak 10 Temizlik Fikri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ