KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Kadınlar saç bakımlarına özen gösterdiklerinden dolayı bazen renk değişiklikleri yapmak isterler. Bazen bir saç rengini tamamen değiştirmek riskli olabileceğinden dolayı kişiler renk geçişleri yaparak farklılık yaratabilmektedir. Saç rengini açtırmak ya da röfle yapmak için kuaförlere gidebildiğiniz gibi aynı zamanda evde röfle yaparak da saçlarınızda farklı renkleri kullanabilirsiniz.

Peki evde röfle nasıl yapılır?

Öncelikle evde röfle yapmak için hazır olarak satın alabileceğiniz röfle malzemeleri ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Saçlarınız röflede bazen yıpranabilmektedir. Bu nedenle röfle sonrasında saçınızı yıkacağınızda bakım yapabileceğiniz kremler kullanmaya özen göstermelisiniz.

Saçlarınıza röfle uygulayacağınız zaman, öncelikle röfle uygulayacağınız saç kalınlığını ayarlamanız gerekmektedir. Eğer çok yakın röfleler uygulayacak iseniz kullanacağınız saçları eşit miktarda ayırmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

 

Röfle için kullanacağınız malzemelerden biri de alüminyum folyodur. Alüminyum folyo ile saçlarınızın röfleyeceğiniz kısımlarını sarabilirsiniz. Öncelikle alüminyum folyoları eşit parçalara ayırın ve röfle yapacağınız saçları eşit kalınlıklarda ayırarak boyayı sürün ve saçınızı sarın. Tüm parçaları sardıktan sonra yaklaşım yarım saat bekleyin. Sarılı saçlardan bir parçasını açarak röflenin saça işleyip işlemediğini kontrol edebilirsiniz.

Röfle kullanımında dikkat etmeniz gereken işlemlerden biri de saçınızı yakmamaktadır. Bu nedenle röfle kullanmadan önce saçlarınızın nemli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Nem, kuru saçlara oranla röflenin saça zarar vermesini önleyebilmektedir.

Saçlarınız çok fazla işlem görmüş ise uzman kişilerce işlem yapılması çok daha doğru olacaktır. Özellikle siyah gibi koyu renk saçların, röfle öncesi açılması gerektiğinden dolayı bu işlemin kuaförler tarafından yapılması gerekmektedir. Eğer koyu saçınızı kendiniz açmak ister iseniz saçlarınızı yakabilirsiniz. Yanan saçları geri toparlamak oldukça zordur. Bu nedenle saçlarınızı kaybedebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ