KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Fayansta delik nasıl açılır? Fayans nasıl delinir?

Pek çok kişinin merak ettiğini konulardan biri olan fayans delme aslında oldukça basit adımlarla uygulanabilir. Peki, fayans delmek için gerekli …

Fayansta delik nasıl açılır? Fayans nasıl delinir?

Pek çok kişinin merak ettiğini konulardan biri olan fayans delme aslında oldukça basit adımlarla uygulanabilir. Peki, fayans delmek için gerekli malzemeler nelerdir? Fayansta delik nasıl açılır? Fayans nasıl delinir? Matkapla fayans nasıl delinir? Matkapsız fayans nasıl delinir? İşte yanıtlar…

Konfor alanımız olan evlerimizin iç tasarımı ve dekorasyonunda her ayrıntı oldukça önemlidir. Özellikle mutfak ve banyoların tasarımında ihtiyaca yönelik olacak şekilde bazı değişiklikler ve yenilemeler yapabiliyoruz. Çoğu zaman alanında uzman birine ihtiyaç duyduğumuz bu işleri doğru adımlar ve yöntemlerle kendimiz de yapabiliriz. Örneğin; lavabo, mutfak dolabı, aspiratör, peçetelik, ayna, tuvalet kağıdı ve havlu askısı gibi eşyaları sabitlemek için fayans delmek gerekebilir. Zor görünen ama oldukça basit olan fayans delme hakkında bilinmesi gereken detayları gelin birlikte adım adım öğrenelim.

FAYANS DELMEK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER NELERDİR? FAYANSTA DELİK NASIL AÇILIR? 

Fayans delmeden hemen önce gerekli malzemeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalı ve gerekli adımlarda kullanmalısınız. Fayans delmek için gerekli malzemeler ise şöyle;

  • Kağıt bant
  • Keçeli kalem
  • Matkap
  • Su terazisi

FAYANS NASIL DELİNİR? MATKAPLA FAYANS NASIL DELİNİR?

Hassas bir malzeme olan fayansta delik açarken zedelememeye özen göstermeniz gerekiyor. Aynı zamanda elektrik düğmeleri, prizler ve su vanalarının yakınında delik açmak istenmeyen sonuçları doğurabilir.

Bundan dolayı fayansta delik açmadan önce metal dedektöründen faydalanarak duvarın arkasında ne olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Sıra geldi fayans delmek için uygulanacak adımlara! Öncelikle delik açmak istediğiniz alana kağıt bant yapıştırarak delme noktasını belirleyin. Keçeli kalem ile o bölgeye çarpı koyarak tam kesişme noktasından delme işlemini yapabiliriz.

Eğer matkabınız darbeli modu olan bir matkap ise fayansı delerken bu modda kullanmamaya özen göstermelisiniz. Fayansı geçip duvara ulaştığınız zaman matkabınızı darbeli moda alabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ