KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

FERFORJE NİN GÖZ DOLDURAN ŞIKLIĞI

FERFORJE NİN GÖZ DOLDURAN ŞIKLIĞI

FERFORJE NİN GÖZ DOLDURAN ŞIKLIĞI

Ferforje şıklığı,her nekadar Türk kültürünün bir parçası gibi görünsede, ferforje Fransız kökenli bir kelime olup en önemli yapıtları Fransız Tijou’nun 1689 ile 1710 yılları arasında inşaa ettiği İngiltere deki eserleri, Fransa da bulunan Petit Trianon’un Compienge Şatosudur.

Türk mimarisinde sıklıkla kullanılan demir dövme sanatında tarih öncelerine dayanan rönesans dönemi sanat kültüründen esinlenilmiştir.

FERFORJE NİN GÖZ DOLDURAN ŞIKLIĞI

Günümüzde ise ferforje teknoloji ile bütünleşerek usta ellerde tam bir sanat eserine dönüşerek hayatımızda, hem görüntü hem de kullanım kalitesi olarak yer almaktadır.

Pencere, merdiven korkulukları, kapılar, sehpa ayakları, masa gövdesi, sandalyeler, aplik,l ambader, fener, yatak başlıkları, çerçeve tasarımları, paravanlar gibi bir çok alanda kullanıma uygun ve yüksek kalitede bir üründür.

Atölyelerde tasarıma uygun; kesim, delme,kıvırma, perçin ve kaynak işlemlerinin ardından istenilen renk dahi boyanabilir. Arzuya bağlı taş uygulaması yapılsada orijinalliği koruması adına pek tercih edilmez.

Anneannelerimizin bir zamanlar yatak başlıklarını süsleyen ferforjeler, sanırım yıllarca devam edecek bir tutku olarak kalacak.

FERFORJE NİN GÖZ DOLDURAN ŞIKLIĞI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ