KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Gelin ve kaynana neden geçinemez? Gelin ve kaynana arasındaki anlaşmazlığın sebebi nedir?

Gelin ve kaynana arasındaki çatışma her dönemde karşımıza çıkmıştır. Erkeklerin arada kaldığı bu süreçte sürekli olarak şikayetle gelen bir taraf …

Gelin ve kaynana neden geçinemez? Gelin ve kaynana arasındaki anlaşmazlığın sebebi nedir?

Gelin ve kaynana arasındaki çatışma her dönemde karşımıza çıkmıştır. Erkeklerin arada kaldığı bu süreçte sürekli olarak şikayetle gelen bir taraf ya da huzursuz aile ortamı göze çarpmaktadır. Bu konuda açıklama yapan uzmanlar gelin ve kaynana arasındaki iletişimsizliğin temel olduğunu bildirdi. Gelin ve kaynana neden geçinemez? Gelin ve kaynana arasındaki anlaşmazlığın sebebi nedir?

Her dönemde karşımıza çıkan kaynana gelin çatışmalarında, uzmanlar bu durumun temelinde yatan bir iletişimsizliğin olduğunu bildirdi. Aile ve çocuk eğitimleriyle alakalı yapılan bir araştırmada ortaya çıkan bu gerçek herkesi şaşırttı. Uzmanlar, bir taraftan aile içi iletişimde ve bağlar arası kuvvetlerde gelin kaynana ilişkisinin çok önemli olduğunu belirtti.

kavga eden çift

EVLİLİK KURUMUNU İÇ ÇATIŞMA YOK EDER

Evlilik kurumunu yerle bir eden boşanmaların artmasındaki sebeplerden çoğunun aslında iç çatışma ve anlaşmazlığın olduğu ortaya çıkan sonuçlar arasında yer alıyor. Bu durumda kimsenin psikolojik bir yardım alarak düzeltmek istemeyişiyle çoğalan ve çığ gibi büyüyen bu iç çatışmalarda gözler görülür vaziyette. 

bağıran kaynana

GELİN KAYNANA ÇATIŞMASI SEBEBİ: CAHİLLİK

Gelin ve kaynana çatışmalarının ana sebeplerini sıralayan uzmanlar bunların; öz yargılar, alınganlık, kişilik farklılıkları, gelin ve kaynananın karşılık hadlerini aşması, karşılıklı olan özel hayata müdahale, ruhsal hastalıklar, kıskançlık, bencillik ve başında aslında cahilliğin olduğu belirtildi.

kavgada çocuklar

ÇATIŞMALAR ÇOCUKLARI DA ETKİLER

Peşin hükümler vererek yargılama yapan tarafın diğer tarafın kalbini kırmasıyla birlikte, karşılıklı atışmalarla ilerleyen anlaşmazlık ailenin dağılmasına ve huzurun kaçmasına sebebiyet vermektedir. Sadece gelin ve kaynana arasında kalmayan çatışmaya çocuklarda dahil olduğu görülmüştür. Her ne kadar çocuğun konuşması ve büyüklerin işine karışması engellenmeye çalışsa da çocuk kendisini büyüten tarafın yanında olmakta ve ileride ona karşı kin beslemektedir. 

kaynana

SORUN: İLETİŞİMSİZLİK

Küçük anlaşmazlıklarla başlayan kavgalar, büyük tartışmalara döndükçe ortada hiçbir durum yokken bile gerginlik olmasına sebebiyet vermektedir. Düşmanca yaklaşımların artmasıyla, sürekli kendince kendini haklı gören tarafların, iletişim kurmadan ve doğru iletişim için adım atmadan sadece söylenmeleri de olayları çözmüyor gibi.

kadın kavgası

İKTİDAR SAVAŞLARI

Neden ve nasıl sorularıyla soğukkanlı bir biçimde, izah ve açıklama yaparak hayatlarına devam etmesi ve karşılıklı olarak özür dilemeyi bilmeleri gerektiğini belirten uzmanlar, bu konuda kaynananın büyük olduğu için hatasını kabul etmediği, gelinin ise kaynanaya öfke duyduğu için çözülemediği görüldü. Toplumda iktidar savaşı haline dönen gelin ve kaynana imajı aslında ailede hakimiyet kurmak istemelerinden kaynaklı olduğu biliniyor.

kıskanç çift

İKİ KADIN VE TEK SEVİLEN ADAM

Kaynana kendi evini düzenleyip, bir taraftan oğlunu bu yaşa kadar getirmiş bir anne olmasından, aradaki farkı anlayamayabiliyor. Gelin ise kendi evi ve kendi düzeni olmasını istemesinden, kendi eşine ve ailesine istediği gibi bakıp, bir düzen oturtmak istemesinden kaynaklı bu sıkıntı. İki aynı tarafın, bir adamı çok sevmesinden doğmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ