KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Gezici Festival’in son durağı Kastamonu oldu

Ankara Sinema Derneği tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 26’ıncı Gezici Film Festivali, Kastamonu’da …

Gezici Festival’in son durağı Kastamonu oldu

Ankara Sinema Derneği tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 26’ıncı Gezici Film Festivali, Kastamonu’da sinemaseverlerle buluştu.

Ankara Sinema Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği 26’ncı Gezici Film Festivali, Kastamonulularla buluştu.

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun ev sahipliği yaptığı festival, Kastamonu Üniversitesi Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen galayla başladı.

“BÜTÜN YORGUNLUĞUM GEÇTİ”

Festivalin ilk filmi “Diyalog” oldu. Filmin ardından yönetmen Ali Tansu Turhan, senarist Burcu Oğuz, yardımcı yönetmen Osman Sarp Altay izleyicilerin merak ettikleri soruları cevapladı. Ali Tansu Turhan, “5 gündür geziyoruz, Ankara’da turnemize başladık. Ankara’da gişe öncesi 5 söyleşi yaptık. Daha sonra Sinop’a gittik ve ardından Kastamonu’dayız. Yorgundum ama buradaki seyirciyi görünce bütün yorgunluğum geçti” dedi.

Pandemiye rağmen Gezici Film Festivali’ne rağbetin iyi olduğunu değerlendiren Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ersoy Soydan, “Gezici Film Festivali 26’ncı yaşını kutluyor. 2014 yılında bu etkinliğe başladık. Bundan sonra da devam ettirmeyi düşünüyorum. Bu yıl da pandemiye rağmen Kastamonu’nda festivalin büyük bir ilgiyle karşılandığını görüyoruz. Geçen sene film festivalini pandemiden dolayı yapamamıştık” diye konuştu.

26’ncı Gezici Film Festivali’nin programı şöyle:

Bugün:
10.30: 4. Sokaktaki Pansiyon
12.30: Zuhal
15.00 Okul Traşı
17.00 Anadolu Leoparı

Yarın:
10.30: Bembeyaz
12.30: Tuncel Kurtiz’in Sürgün Yılları
15.00: İki Şafak Arasında
17.00: Fabian veya Bok Yoluna Gitmek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ