KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Giysilerin bakımı nasıl yapılır? Kıyafetlerin eskimemesi için 4 yöntem…

Giysilerin yaşam döngüsü olarak görülen yıkama, saklama veya tamir ettirme aşamaları onları yıpratabilir ve sonunda kullanılamaz hale getirebilir …

Giysilerin bakımı nasıl yapılır? Kıyafetlerin eskimemesi için 4 yöntem…

Giysilerin yaşam döngüsü olarak görülen yıkama, saklama veya tamir ettirme aşamaları onları yıpratabilir ve sonunda kullanılamaz hale getirebilir. Peki kıyafetlerin kolay kolay eskimemesi için hangi yöntemi uygulamak gerekir? Giysilerin bakımı nasıl yapılır? İşte tüm detaylar…

Moda endüstrisinin çevre üzerinde olumsuz yönde büyük bir etkisinin olduğunu biliyoruz. Sistem ve tedarik sorunların insanlardan hayvanlara kadar solunan havayı ya da tüketilen gıdaların daha temiz olabilmesi moda severlerin yani bizlerin elinde. Burada giyinmeyi ve her zaman şık görünmeyi tercih eden moda severlere aslında küçük bir görev düşüyor. Gardırop sürdürülebilirlik kuralı uygulaması, kıyafetlerinizin ömrünü uzun tutar. Ayrıca bu uygulamanın cep dostu olduğu da değiştirilemez bir gerçek. Buna bir kıyafetinizi çok yıkamak yerine havalandırmakla başlayabilirsiniz. Peki kıyafetlerin daha çabuk eskimemesi için ne yapmak gerekir? Giysilerin bakımı nasıl yapılır? Sizler için 4 yöntem araştırdık.

kıyafet bakımı nasıl yapılır

KIYAFET BAKIMINDA 4 KURAL

  • Daha az yıkayın;

Giysilerin çok sık yıkanması aslında liflere zarar verebilir. Bu da ömrünün kısalmasına sebep olur. Bunun yerine kıyafetlerinizi çok gerek duymadıkça yıkamak yerine havalandırabilirsiniz. Böylece nefes alacak ve hem rengi ve hem de kumaşı yeniliğini koruyacaktır.

kıyafetlerinizi düşük sıcaklıkta yıkayın

  • Düşük sıcaklıkta yıkayın;

Bir kıyafetin ortalama yaşam döngüsü kullanım aşaması belirler. Çamaşır yıkamada veya kurutmada seçeceğiniz program çok önemli. 30 derece veya daha bir sıcaklıkta yıkayacağınız giysileriniz kalitesini koruyacak ve sizi şık göstermeye devam edecektik.

  • Hasarı onarın;

Giysilerinizde herhangi bir hasar olduğunda çöpe atmak yerine onarma yolunu seçin. Bu giysilerinizi giyilebilir tutmakla kalmayacak aynı zamanda kumaşın ömrünü de uzatacaktır.

eski denim pantolonunuzu çantaya dönüştürebilirsiniz

  • Tasarrufa çevirme;

Eskidiğini ve modasının geçtiğini düşündüğünüz kıyafetlerinizi geri dönüşüme kazandırıp yeni bir kıyafet tasarlayabilirsiniz. Örneğin bir eski bir denim pantolonla kendinize şık bir kol çantası yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ