KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Gupse Özay ve Barış Arduç’un kızlarına koyduğu Jan Asya ismi ne demek? Jan Asya hangi dil?

Geçtiğimiz haftalarda bebeklerine kavuşan önetmen Gupse Özay ve oyuncu Barış Arduç, kızlarının ismini Jan Asya koyduklarını ilan etmişti. Ünlü …

Gupse Özay ve Barış Arduç’un kızlarına koyduğu Jan Asya ismi ne demek? Jan Asya hangi dil?

Geçtiğimiz haftalarda bebeklerine kavuşan önetmen Gupse Özay ve oyuncu Barış Arduç, kızlarının ismini Jan Asya koyduklarını ilan etmişti. Ünlü çit kızlarının adını Jan Asya koyması merak konusu haline gelince araştırılmaya başlandı. Jan Asya isminin anlamı nedir? Jan Asya ismi hangi dil? Jan Asya Kur’an’da geçiyor mu?

Geçtiğimiz yıl dünyaevine meslektaşı Barış Arduç’la dünyaevine giren Çerkez Gupse Özay, kızının adını Jan Asya koyduğunu ilan etmişti. 10 Eylül’de dünyaya gelen kızının henüz bir görüntüsü daha paylaşılmazken, merak konusu haline geldi. Merak edilen bir şey de isminin anlamı oldu. İsmini “Hoş Geldin Jan Asya” notuyla paylaşan Gupse Özay, kızına verdiği isimle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Jan Asya isminin anlamı nedir? Jan Asya ismi hangi dil? Jan Asya Kur’an’da geçiyor mu?

gupse özay paylaşım

JAN ASYA İSMİ HANGİ DİL?

Çerkez kökenli olan Gupse Özay, kendi yöresine ait bir isim tercih etmek istedi ve kızının adını Jan Asya ismini koydu. Jan Asya, Çerkez kökenli bir isimdir. 

bebek

JAN ASYA İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Jan ismi kulağa ilginç ve hoş gelmektedir. Değişik isimlerden olan Jan ismi Çerkezce atak, çevik, kıvrak, çalışkan ve başarılı gibi bir çok anlama gelmektedir.  Asya ismi ise, cana yakın, hanımefendi anlamını taşımaktadır.

bebek

JAN ASYA KUR’AN’DA GEÇİYOR MU?

Bir çok ebeveyn çocuklarına koyacakları ismin kutsal kitabımız Kur’an’da geçmesini istemektedir. Bunun için araştırma yapan ebeveynler Jan Asya ismini merak etti. Jan Asya ismi maalesef Kur’an’da geçmemektedir. Ancak ismi koymak caizdir. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ