KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Hangi Yumurta En İyisi? Öğrenmek İçin Bu Basit Testi Yap…

Hangi Yumurta En İyisi? Öğrenmek İçin Bu Basit Testi Yap…

Yumurtaların hane halkı için vazgeçilmez olduğunu hepimiz biliyoruz. Hazırlamak süper basittir ve onlardan dolayı bir sürü farklı çeşidini yapabilirsiniz. Hangi Yumurta En İyisi? Öğrenmek İçin Bu Basit Testi Yap…

Sahip olduğunuz yumurtaların sağlıklı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Sizin için kullanışlı bir yazı hazırladık. Hadi başlayalım.

1. Sarı testi

Üç çeşit yumurta vardır: Süpermarket yumurtaları, yerel pazar yumurtaları ve serbest dolaşan tavukların yumurtaları. Bunların her birini alıp kırın ve içindekileri ayrı birer kaba boşaltın. Şimdi renklere dikkat edin. Bunun gibi bir şeye benzemeli:

Hangi Yumurta En İyisi? Öğrenmek İçin Bu Basit Testi Yap...

Süpermarket yumurtasının rengi sarı olmalıdır.

Yöre pazarı yumurtasının rengi de sarı olmalıdır.

Ancak çiftçinin yumurtasının rengi turuncu olmalıdır.

Ve hangi rengin en zengin besin miktarını gösterdiğini biliyor musunuz? Turuncu elbette!

2. Ama neden?

Hangi Yumurta En İyisi? Öğrenmek İçin Bu Basit Testi Yap...

Kısacası yumurta sarısının koyu renk olması, tavuğun oldukça sağlıklı olduğu anlamına gelir. Veya başka bir deyişle, otlatılmış bir tavuktan geldiği ve mümkün olan en doğal koşullarda yetiştirildiğini söyleyebiliriz. Diyetleri zengin, dengeli ve sağlıklıdır ve bu tavuklar açık havada dolaştığı için güneş ışığı alırlar. Bu, doğal şeyleri yediği anlamına gelir: solucanlar, tırtıllar, yoncalar, böcekler, çimen ve benzeri. Yani – daha iyi besinler ve daha fazla besin!

Bunların hepsi, doğru tahmin ettiğiniz yumurtanın içinde.

Ve bu bilim tarafından da desteklenmektedir. Yakın tarihli bir araştırmada turuncu olanların besin değeri, sarısı açık renk olan yumurtadan daha iyi bulundu. Daha spesifik olarak turuncu sarı, E ve A vitaminleri ve daha çok yağ asidi anlamına gelir.

3. Yumurta sarısı açık turuncu ise?

Hangi Yumurta En İyisi? Öğrenmek İçin Bu Basit Testi Yap...

Ne açık sarı, ne de koyu turuncu, ortada bir renk olan yumurtalar. Yumurtanın sarısı açık renk olana kıyasla daha sağlıklıdır. Ancak turuncu sarılı bir yumurtaya göre daha az besleyicidir. Temel olarak tavukların bol miktarda güneş ışığına maruz kaldıkları, ancak pek çok böcek ve bitki yemediği anlamına gelir. Ve bazen, belirli renkler genellikle tavuğa verilen mısırdan gelir.

4. Peki ya açık sarı? Gerçekten o kadar kötü mü?

Hangi Yumurta En İyisi? Öğrenmek İçin Bu Basit Testi Yap...

Açık sarı yumurta, tavukların sağlıklı tutulmaması ve çoğunlukla bir vegan diyetiyle beslendiği anlamına gelir. Bu yemler suni yem üreten fabrikalardan gelir. Ot yok, böcek yok, muhtemelen mısır. Bu şirketlerin amacı, sahip olabileceğin en iyi yumurta değil sadece kâr.

Bir dahaki sefere alışverişe çıkarken, bilinçli bir seçim yapabilirsiniz. Daha sağlıklı insanlar için daha sağlıklı tavuklar!

Hangi Yumurta En İyisi? Öğrenmek İçin Bu Basit Testi Yap…

Çeviri: Deniz Ay

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ