Hayatınızı Kolaylaştıracak 16 İpucu

Hayatınızı Kolaylaştıracak 16 İpucu’nu sizler için derledik…

1. Dirsek ve topuklarınızda sertleşme olmasını istemiyorsanız, limon ile ovmalısınız. Böylece hem dirseklerinizin hem de topuklarınızın yumuşacık olacaklarını göreceksiniz.

2. Yeni tava satın aldığınızda önce içinde sirke kaynatın. Böylelikle kullanırken kızartmalarınızın tavaya yapışmasını önlemiş olacaksınız.

3. Cevizle dost olmalısınız. Cevizin yağı beyin hücreleri için çok faydalıdır. Kan şekerini düşürür. Bu nedenle, uzmanlar tarafından şeker hastalarına özellikle tavsiye edilir.

4. Duvarlarınıza çivi çakmanız gerektiği zaman, işaretledikten sonra çakacağınız yere çapraz bant yapıştırın. Ardından çiviyi çakın. Böylelikle duvarın alçısını çatlatmazsınız.

5. Kızartma yağı bir kaç kez kullanılabilir. Durumunu anlamak için kızgın yağa bir dilim ekmek atın. Eğer ki ekmek üzerinde kara kara lekeler olmazsa yağ kullanabilir demektir.

6. Ceviz kabuklarını kolayca ayıklamak için bir gece tuzlu suyun içerisinde bekletin. Böylelikle cevizlerin içleri de dağılmayacaktır.

7. Unlarınızın böceklenmesini istemiyorsanız, un kavanozunuzun içine bir adet defne yaprağı koymak işe yarayacaktır.

8. Fırında patates pişirmeden önce, 10-15 dakika kadar haşlayın ardından çatalla delin. Böylelikle patateslerinizin daha kolay pişeceklerini göreceksiniz.

9. Çok miktarda patatesiniz varsa saklamak için torbanın içine bir tane elma koyun. Böylece sekiz hafta boyunca patateslerin filizlenmesini ve büzüşmesini önlemiş olursunuz.

10. Kullanılmış limonların kabuklarını rendeledikten sonra şeker ile karıştırın. Bu şekilde kavanoz içinde buzdolabında uzun bir süre saklanabilir. Böylece pasta, tatlı vb yaparken limonlu şekeriniz hazır bulunmuş olur.

11. Kabarmış bir omlet yapmak için 1 çorba kaşığı suya 1 çay kaşığı mısır ununu katıp karıştırın. Bu karışımı, pişirirken yumurtaya ilave edin. Böylelikle kabarık bir omlet yapabilirsiniz.

12. Sarımsakların her daim elinizin altında kullanıma vaziyette olmasını istiyorsanız kabuklarını soyun ve bir kavanoza doldurun. Ardından üzerine zeytinyağı koyarak saklayabilirsiniz. Sarımsaklar dışında bu yağda yemeklerinize ve salatalarınıza müthiş bir lezzet katacaktır.

13. Peyniri kolayca rendelemek istiyorsanız, 10-15 dakika kadar buzlukta bekletin ve ardından rendeleyin.

14. Bisküviler yumuşarsa, onları birkaç dakika fırınlayarak tekrar kıtır kıtır olmalarını sağlayabilirsiniz.

15. Çekmeceleri içlerini boşaltmadan hızlıca temizlemek için elektrik süpürgesi ucuna ince bir çorap geçirerek deneyebilirsiniz.

16. Fırında tavuk kızartırken, üzerine koymak için hazırladığınız baharatlardan içine de koyun. Böylelikle tavuklarınız çok daha lezzetli olacaktır.

Hayatınızı Kolaylaştıracak 16 İpucu…

Kimler Neler Demiş?

avatar
500
  Subscribe  
Bildir