KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

İlk Metaverse Moda Haftası yapıldı!

Son zamanlarda insanların gündeminde yer edinen Metaverse evrenine artık moda haftalarında da rastlanacak. Bir 3D sanal gerçeklik platformunun ev …

İlk Metaverse Moda Haftası yapıldı!

Son zamanlarda insanların gündeminde yer edinen Metaverse evrenine artık moda haftalarında da rastlanacak. Bir 3D sanal gerçeklik platformunun ev sahipliğini yaptığı 2022 Metaverse Fashion Week ile birlikte, özel dikim tasarımları artık meta evrende sergiliyor.

Bir 3D sanal gerçeklik platformu moda markalarına ve tasarımcılara Metaverse Moda Haftasını duyurdu. 24-27 Mart 2022’de pop-up mağazalara caltwalk gösterileri, after partileri ve daha birçok etkinlikleri barındıracağını bildirmesinin ardından moda dünyası gözlerini Metaverse Fashion Week‘e çevirdi. Birçok moda tasarımcısı heyecanla bu Moda Haftası için kolları sıvadı.

meta evrende moda haftası

METAVERSE MODA HAFTASI NEREDE VE NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

Sanal mağazalarda yer alacak olan moda haftası için hazırlıklar devam ediyor. Metaverse Moda Haftası için ‘Moda Bölgesi’nin belirlenmesinde 116 parsel arazinin yer aldığı kira sözleşmesi imzalandı. Bölgede yalnızca mağazaların değil, aynı zamanda moda çadırları, sanal kuleler ve pistlerin de yer alacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra meta evrende yapılması planlanan moda haftası, dünyaca ünlü bazı markaların katılımlarıyla gerçekleşecek. 

metaverse moda haftası

METAVERSE MODA HAFTASI NASIL OLACAK?

Moda Haftası, sanal avatarlar ve gerçek dünyada karşılığı olan tekstil ürünleri ve aksesuarlardan oluşacak. Alınan ürünün NFT adında veri birimi avatarlarda yansıma bularak platform içerisinde kullanılması mümkün olacak. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ