KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Kartondan Kedi Evi Yapımı

Kartondan Kedi Evi Yapımı

Kedi evi kedinizi hem koruyacak hem de sıcak bir yuvaya kavuşmasına neden olacaktır. Sadece kendi kediniz için değil sokakta yaşayan kediler için de bir kedi evi yapabilirsiniz. Evin başına su ve ekmek koyarsanız sokaktaki masum dostlarımıza çok büyük destek vermiş olursunuz. İsterseniz kedi evine gelen kediyi sahiplenip kendinize iyi bir dost edinebilirsiniz. Kedi evini ister dışarıya ister de evinizin içine yapabilirsiniz.

Kartondan kedi evi yapımı için malzemeler:

  1. Karton kutu
  2. Zımba
  3. Kullanmadığınız tişört
  4. Minder

Malzemeleriniz hazırsa kullanmadığınız tişörtü karton kutuya geçirerek başlayabilirsiniz. İlk olarak kutunun etrafını isteğinize bağlı olarak strafor köpükle sarabilirsiniz. Sonra karton kutunun içine kedinizin yatması için minderi güzel bir şekilde yerleştiriyorsunuz. Daha sonra tişörtün boğaz kısmını karton kutunun açık olan tarafına getirmeniz gerekmektedir. Ardından yapacağınız şey tişörtün kol ve arka kısmından kalan kalıntıları zımbalayarak düz hale getirebilirsiniz.

Kedi eviniz tamamlanmıştır. Kendi kediniz varsa onu kedi evinin başına getirerek evini ona tanıtabilirsiniz. Zaten kısa sürede alışacaktır. Eğer evi sokakta yaşayan kediler için yapmışsanız sokakta güvenilir bir yere bırakıp kedilerin eve girmesini sağlayabilirsiniz.

Siz de lütfen bir kedi evi yapınız. Çünkü onlar yardıma muhtaçlar. En azından kapınızın önüne bir kap su koyabilirsiniz. Şimdi bir kedinin yanına yaklaştığınızda çoğu sizden kaçacaktır, bunun sebebi insanlardan kötü muamele görmüş olmalarıdır. Siz o hayvan düşmanlarından olmayın. Unutmayın sokakta her zaman yardıma muhtaç bir kedi vardır.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ