KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Kayra isminin anlamı nedir? Kayra ismi Kur’an’da geçer mi? Kayra en demek?

Ebeveynler doğacak olan bebekleri için anlamının en güzel olduğu isimleri seçmek ister. Bu konuda da sürekli araştırma yapan anne baba adayları …

Kayra isminin anlamı nedir? Kayra ismi Kur’an’da geçer mi? Kayra en demek?

Ebeveynler doğacak olan bebekleri için anlamının en güzel olduğu isimleri seçmek ister. Bu konuda da sürekli araştırma yapan anne baba adayları için Kayra ismini araştırdık. Kayra isminin anlamı nedir? Kayra ismi Kur’an’da geçer mi? Kayra en demek?

Günümüzde birçok ebeveyn doğacak olan çocukları için unisex yani hem erkeğe hem de kıza koyulabilecek isim arayışına girdi. Şimdilerde popüler isimler arasında yerini alan Kayra ismi, hem kıza hem de erkeğe konulan ve en çok aratılan isimler listesinde yerini alıyor.

bebek

KAYRA İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Günümüzün popüler isimlerinden biri olan Kayra, saygın bir kimse tarafından yapılan iyilik, iyi niyet, özveri ve ihsan anlamını taşır.

Bir başka anlamı ise inançsal olarak Allah’ın koruyucu ve esirgeyici olması, Allah’ın insanı koruması şeklinde açıklanmaktadır.

Bir üçüncü anlamı ise şafak vaktinin kızıllığının güzelliği olarak bahsedilmektedir. 

bebek

KAYRA İSMİ KUR’AN’DA GEÇER Mİ?

Ebeveynlerin en çok merak ettiği konulardan biri de çocuklarına koyacakları ismin Kur’an’da geçip geçmediğidir. Kayra ismi Kur’an’ın herhangi bir bölümünde geçmemektedir. 

bebek

KAYRA TDK ANLAMI NEDİR?

Kayra ismi, Türkçe kökene sahip bir isim olmasıyla birlikte Türk Dil Kurumu Sözlüğünde ise yüksek mertebeli, büyük bir kişiden gelen iyilik, saygınlık, lütuf ve ihsan anlamında geçtiğine dair açıklama yapılmıştır.

bebek

KAYRA İSMİNİN ÖZELLİKLERİ

Kayra ismini taşıyan insanların ortak noktası temizlik ve düzen olarak olduğu anlaşılmıştır. Kendi hayatlarında da planlı ve programlı hareket etmeyi sevdikleri, sorumluluklarının bilincinde oldukları ve kendileri gibi arkadaşlıklar kurdukları görülmüştür. Azimli ve hırslı yapılarıyla hayatlarında sürekli hedef koyar ve bu hedefe ulaşmak için ellerinden gelen emeği vermekten kaçınmazlar. Saygısız ve merhametsiz insanlara karşı tahammülleri yoktur. Dışarıdan bakıldığında fazla takıntılı ve düzenli gibi gözükseler de bu düzen içerisinde kendilerini mutlu hissederler. Arkadaşlık ve dostluk kavramları onlar için oldukça önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ