KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Koronavirüste artan vaka sayıları paniğe neden oldu! Uzmanlardan yüreklere su serpen açıklama

3 ay önce maskeye dair zorunluluğunda kaldırılmasıyla pandeminin izleri tam olarak silindi derken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bir uyarı …

Koronavirüste artan vaka sayıları paniğe neden oldu! Uzmanlardan yüreklere su serpen açıklama

3 ay önce maskeye dair zorunluluğunda kaldırılmasıyla pandeminin izleri tam olarak silindi derken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bir uyarı geldi. Haftalık vaka sayısında ciddi bir artış yaşandığının altını çizen Bakan Koca, aşının önemini yeniden hatırlattı. Kısa süreli paniğe neden olan bu açıklamalar hakkında uzmanlar konuştu.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Yoğun bakım ünitelerinde hastanın olmadığı bir sürece girdiğimiz bu günlerde vaka sayılarındaki artış özellikle toplu alanlarda maske kullanımını ve mesafenin önemini yeniden hatırlattı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın önceki gün artan vaka sayılarındaki uyarısı üzerine akıllara pandemi kurallarının yeniden gelip gelmeyeceği geldi. Bu konu hakkındaki ayrıntılı bilgileri ise uzmanlar açıkladı.

koronavirüs vakalarında artış

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, sürecin nasıl ilerleyeceğine dair merak edilenleri Yasemin.com muhabiri Müge Çakmak’a açıkladı. 

bi haftalık koronavirüs tablosu

MASKE VE MESAFE HER ZAMAN ÖNEMLİ!

Akkoyunlu, 2 yıllık pandeminin etkisinin gittiği bu günlerde artan vaka sayılarının endişe oluşturmaması gerektiğini ancak maske ve mesafe kuralına her zaman ihtiyacımız olduğunu hatırlattı. Bu iki kurala hayatımız boyunca dikkat etmemiz gerektiğini söyleyen Akkıyunlu, koronavirüs dışında bir çok hastalığında böylece engellenebileceğini vurguladı. 

İŞTE PROF. DR. MUHAMMED EMİN AKKOYUNLU:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ