KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür?

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner bir makyajın en önemli aşaması. Yani eyeliner sürülmeden yapılan makyaj biraz yarım biraz eksik. Ama eyeliner sürmek gerçekten de ustalık istiyor. Çünkü ne kadar uğraşırsak uğraşalım o eyeliner bir türlü kusursuz olmuyor. Peki kusursuz eyelineri nasıl süreceğiz? İşte bu yazımızda size kusursuz eyeliner sürmenin püf noktalarından bahsedeceğiz.

Aslında eyeliner sürmek o kadar da zor değil. Ama öncelikle hangi tip eyeliner kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Jel mi yoksa kalem mi sizin için daha kolay.

Kararınızı verdikten sonra ikinci aşamaya geçelim. Kolay eyeliner sürmenin en püf noktası bir defa da değil de kesik çizgiler ya da noktalar yaparak sürmektir. Önce birkaç kesik çizgi çekin, daha sonra da bu çizgileri birleştirin. Bu sayede tek seferde yapmaya çalıştığınızdan daha kolay eyeliner çekeceksiniz.

Jel ya da kalem eyelinerle de bu iş olmuyor, bir türlü ellerimin titremesini engelleyemiyorum diyenlerdenseniz denemelerinizi birde göz kalemi ile yapın. Göz kalemi dağılmayacağı için çizgileri daha kolay olarak çekebilirsiniz. İsterseniz daha sonra bu çizgilerin üstünden jel eyelinerle de geçebilirsiniz.

Eyeliner çekmeye kuyruktan başlayın. Göz pınarlarından başlamanız durumunda o kuyruğu bir türlü doğru çekemeyebilirsiniz.

Makyaj temizleme mendili ya da kulak temizleme pamuğunu mutlaka yanınızda bulundurun. Çünkü eyeliner sürmenin acemisi iseniz taşırmanız da kaçınılmazdır. Bu mendillerin yardımı ile taşmaların ve dağılmaların önüne geçebilir, hemen temizleyerek daha iyi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ