KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Limni Gölü kar güzelliğiyle büyülüyor

Gümüşhane’de Zigana Dağı’nın eteklerinde yer alan Limni Gölü Tabiat Parkı, kar yağışının ardından bembeyaz görüntüsüyle görenleri hayran …

Limni Gölü kar güzelliğiyle büyülüyor

Gümüşhane’de Zigana Dağı’nın eteklerinde yer alan Limni Gölü Tabiat Parkı, kar yağışının ardından bembeyaz görüntüsüyle görenleri hayran bırakıyor.

Tarihin her döneminde önemli ve zorlu bir geçit olan Zigana Dağı’nın yamacında denizden 2 bin 24 metre yükseklikte yer alan Limni Gölü kar yağışının ardından beyaz örtüyle kaplandı.

Alanda bulunan çam ağaçlarının üzeri yer yer kalınlığı 20 santimetreyi bulan ve pamuğu andıran kar kütleleriyle kaplanırken, hava sıcaklığının özellikle geceleri sıfırın altına düşmesi nedeniyle göl yüzeyinin bir kısmı da buzla kaplandı.

160 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Hem Gümüşhane hem de Trabzon’dan 45 dakikada ulaşımın sağlanabildiği ve ‘Zigana’nın nazar boncuğu’ olarak adlandırılan Limni Gölü Tabiat Parkı’nı görmek isteyenler bölgeye akın etti.

Kar yolları kapatıncaya kadar hizmet vermeye devam edecek olan alanı bu yıl 160 bin kişi ziyaret etti.

Tesis işletmecilerinden Mustafa Eroğlu, Kar yağışıyla muhteşem bir görüntü çıktı ortaya. Şu anda 20 santimetre civarında kar kalınlığı var. Tüm ziyaretçilerimizi Limni Gölü’nün bu halini görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ