KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Londra Moda Haftasında dini değerler hedef alındı!

Londra Moda Haftası kapsamında düzenlenen defilede Irina Shayk birbirinden ilginç kıyafetleri podyumda sergiledi. Sergilenen kıyafetlerde dini …

Londra Moda Haftasında dini değerler hedef alındı!

Londra Moda Haftası kapsamında düzenlenen defilede Irina Shayk birbirinden ilginç kıyafetleri podyumda sergiledi. Sergilenen kıyafetlerde dini değerlerin hedef alınması dikkatlerden kaçmadı. Bir araya getirilen renkli ve parlak kumaşlarla tasarlanan kıyafet Müslüman kadınların giydiği çarşafa benzetildi. Moda adı altında İslami değerlere yine hakaret edildi.

Londra Moda Haftasında Irina Shayk baş model oldu. Dünyaca ünlü marka Matty Bovan defilesinde 36 yaşındaki modelin giydiği kıyafetler görenleri şaşkına çevirdi. Geçen yıllarda Gucci markası da moda adı altında baş örtüsünü erkek modellere giydirerek dini değerlere hakaret etmişti.

Her yıl düzenli olarak moda haftalarında Batı medeniyeti(!) dini değerleri hedef gösteren tasarımlara bir yenisini ekledi. Ciddi bir hayran kitlesi olan Shayk’aya renkli ve parlak kumaşlardan oluşan bir kıyafet giydirildi. Ancak kıyafetin Müslüman kadınlarının giydiği çarşafla benzer olması tepkilere neden oldu.

Tüm tepkilere rağmen Shayk sosyal medya hesabından küstahça bir açıklama yaptı: “Teşekkürler Matty Bovan. Senin yaratıcı yolculuğunun bir parçası olmaktan mutluyum.”

Irina Shayk

Moda ve sanat adı altında sürekli olarak dini değerlerin hedef gösterilip akabinde özgürlük algısı oluşturulmaya çalışılıyor. 

londra moda haftasında dini değerler hedef alındı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ