KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Mel Gibson’dan Cehennem Silahı sürprizi

Efsane seri Cehennem Silahı beyazperdeye dönüyor. Mel Gibson, Cehennem Silahı sinema serisinin beşinci sinemasında hem direktör koltuğuna …

Mel Gibson’dan Cehennem Silahı sürprizi

Efsane seri Cehennem Silahı beyazperdeye dönüyor. Mel Gibson, Cehennem Silahı sinema serisinin beşinci sinemasında hem direktör koltuğuna oturacağını hem de başrolde yer alacağını doğruladı.

1987 yılında vizyona giren birinci sinemasıyla tüm dünyada gişe rekorları kıran Cehennem Silahı serisi, 1998’de dördüncü sinemasıyla maceraya son verdi. Mel Gibson ve Danny Glover ikilisinin ahengi hayranların serinin devamı için isteğini artırsa da takım, dördüncü sinemadan sonra seriyi devam ettirmedi. Fakat bir müddettir beşinci sinema ile ilgili çıkan söylentiler tekrar alevlendi.

65 yaşındaki oyuncu Mel Gibson, cumartesi akşamı Londra’da düzenlenen özel bir aktifliğe katıldığında projeyle ilgili büyük haberi kamuoyuna duyurdu.

Gibson konuşmasına, aksiyon-komedi serisine öncülük eden sinema yapımcısına hürmetlerini sunarak başladı: “Bütün Cehennem Silahı sinemalarını yöneten adam, Richard Donner, o büyük bir adamdı.”

DANNY GLOVER’IN DA TAKIMA KATILMASI BEKLENİYOR

Gibson, ayrıyeten sinema üretimcisinin kendisine seriye gelecekte devam etmesi için onay verdiğini de belirtti. Donner’ın senaryoyu geliştirdiğini ve onunla hayli düzgün anlaştığını belirtti: “Ve bir gün bana dedi ki, ‘Dinle evlat, ben nalları dikersem sen yaparsın.’ Ben de: ‘Kapa çeneni’ dedim. Lakin sahiden de vefat etti. Benden bunu yapmamı istedi ve o vakit hiçbir şey söylemedim. Bunu karısına, stüdyoya ve yapımcıya söyledi. Bu yüzden beşincisini ben yöneteceğim.”

Serideki dört sinemanın direktörü olan richard donner Temmuz 2021’de hayatını kaybetti.

Oyuncuya yakın kaynaklar Gibson’ın hem kamera gerisinde hem de önünde olacağını doğrularken, Danny Glover’ın da tekrar Roger Murtaugh karakteriyle dönmesini umuyorlar.

1987’de birinci sinema vizyona girdiğinde eleştirmenlerden tam not aldı. İkinci sinema, 1989’da vizyona girdi ve Joe Pesci takıma katıldı. Üçüncü sinema 1992’de vizyona girdiğinde serideki en yüksek hasılatı yaptı. Dördüncü sinema 1998’de serinin son sineması oldu.

Cehennem Silahı serisinin beşinci sinemasının geliştirilmesi 2000’li yılların ortalarında başladı. Geçen ocak ayında, hem Gibson hem de Glover’ın franchise’daki yeni kısım için rollerine geri dönmeye hazır oldukları doğrulandı.

Donner daha sonra proje üzerinde çalışacağını ve bunun son sineması olmasını istediğini açıkladı. Lakin sinema imalcisi geçtiğimiz temmuz ayında vefat etti ve bu da sineması, Gibson’ın direktör koltuğuna oturacağını açıklamasına kadar belirsizlik içinde bıraktı.

Yaklaşan sinemanın 2022’de üretim kademesine girmesi bekleniyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ