KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Meme kanseri hastalarını sevindiren çocuk haberi!

İngiltere’de yapılan araştırmalar sonuç verdi. 20 yılı süren araştırmalar doğrultusunda meme kanseri hastalarında doğurganlığın korunabileceği …

Meme kanseri hastalarını sevindiren çocuk haberi!

İngiltere’de yapılan araştırmalar sonuç verdi. 20 yılı süren araştırmalar doğrultusunda meme kanseri hastalarında doğurganlığın korunabileceği ortaya kondu.

Günümüzde meme kanseri her 10 kadından 1’inde görülüyor. Bu durumda tedavi gören kadınların en çok korktuğu durumlardan biri de doğurganlığının zarar görmesi olarak fark edildi. Sağlığına kavuşan onkoloji hastaları için sevindirici haber İngiltere’de yapılan araştırmayla gün yüzüne çıktı. Araştırma sonuçlarına göre artık meme kanseri hastalarında doğurganlık başarıyla korunduğunu açıklayan bildirge, İngiltere’de yapılan Avrupa İnsan üreme ve Embriyoloji Derneği’nin 36. yıllık toplantısında yayınlandı.

meme kanseri tedavisi görmüş anneler

BAŞARILI DOĞUM ORANI

Araştırmaya göre 2000 yılından itibaren çeşitli kanser türleri için tedavi görmüş 879 genç kadın hasta üzerinde analiz gerçekleştirildi. Tüp bebek yöntemiyle donmuş yumurta ve embriyolarını kullanmak için geri dönenlerde %71 gibi yüksek bir oranda başarılı doğum oranına sahip olunduğu öğrenildi.

meme kanseri tedavisi görmüş anneler

DENEYSEL OLMANIN ÖTESİNDE

Doğurganlık koruma hizmetlerinin, modern kanser bakım yolunun ayrılmaz bir parçası olması gerektiğine inanan araştırma ekibi, doğurganlığın korunmasının bir süreç olduğunu ve deneysel olmanın da ötesinde olduğunun altını çizdi.

meme kanseri tedavisi görmüş anneler

Önceden kanser tedavisi görmüş genç kadınların doğurganlık seçeneğinin kısıtlı olmasının üzerinde duran araştırma sonucunda artık çok daha fazla seçeneğin olmasıyla birlikte, verilerin sonuçlarının ise büyük fayda sağlayabileceğini belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ