KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Moda devinden aşırı pis ve parçalanmış ayakkabı trendi! Fiyatı dudak uçuklattı

Dünyaca ünlü bir moda markası aşırı pis ve parçalanmış ayakkabı modellerini satışa sundu. Sınırlı sayıda üretilen bu modeller hem tasarımıyla hem …

Moda devinden aşırı pis ve parçalanmış ayakkabı trendi! Fiyatı dudak uçuklattı

Dünyaca ünlü bir moda markası aşırı pis ve parçalanmış ayakkabı modellerini satışa sundu. Sınırlı sayıda üretilen bu modeller hem tasarımıyla hem de fiyatıyla eleştirilerin odağı oldu.

Lüks moda evi Balenciaga, ‘Paris Sneaker’ koleksiyonunu büyük ölçüde tahrip edilmiş şekilde piyasaya sürdü. Kirli ve son derece eskitilmiş tasarım detaylarına sahip ayakkabı kısa sürede sosyal medyada gündem olurken ürünün fiyatı da görenleri şaşkına çevirdi.

Balenciaga,

ALICILARINI BEKLİYOR

Sınırlı sayıda üretilen ayakkabı 625 dolardan satışa sunuldu. Türk lirasıyla yaklaşık 10 bin TL olan yüksek tabana sahip bu spor ayakkabılar dünya çapında çevrimiçi olarak ön siparişe açıldı.

Balenciaga, koleksiyonu spor ayakkabıların arkasındaki fikri şu sözlerle açıkladı:

“Yeniden şekillendirilmiş klasik tasarım, beyaz kauçuk taban ve burun ile siyah, beyaz veya kırmızı renklerde yüzyıl ortası atletizmini ve zamansız gündelik giyimi yorumluyor.
Önceden giyilmiş gibi bir görünümü destekleyen, eskitilmiş kumaş ve pürüzlü kenarlarla tamamlanmıştır.”

Balenciaganın aşırı eski görünümlü ayakkabıları

“ÖMÜR BOYU GİYİLEBİLİR”

Öte yandan yapılan açıklamalarda, “Balenciaga Paris Sneaker, yüksek bilek boyu veya topuğu açık olmak üzere farklı bağcıklı stillerde geliyor. Fotoğrafçı Leopold Duchemin tarafından yapılan natürmort portreler, Paris Sneaker’ın ömür boyu giyilmesi gerektiğini gösteriyor” ifadelerine de yer verildi. Bunun yanı sıra sosyal medyada viral olan bu ayakkabılar için bir kullanıcı şu ifadeleri kullandı:

“Peki bu ayakkabılar kokuyor mu? Çöpten çıkabilecek bir ayakkabıya benziyor”

Bir başka kullanıcı ise, “Zengin insanlar fakir görünmeyi sever ama sadece estetik için. Gerçek dünyada ne olup bittiklerinden haberi yok” ifadelerini kullandı.

Avrupa mağazalarında satışına başlandı

Bir süre önce başlayan reklam çalışmalarında da çok eski görünümlü ayakkabılara yer verilmişti.

Japonya mağazalarında satışa sunulacak

JAPONYA MAĞAZALARINDA SATIŞA SUNULACAK

9 Mayıs Avrupa mağazalarında satışına başlanan, tasarımıyla son zamanların en ilginç ayakkabı modeli Balenciaga Paris Sneaker’in, 16 Mayıs’ta ABD ve Orta Doğu mağazalarında ve 23 Mayıs 2022’de Japonya mağazalarında da satışa sunulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ