KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Op. Dr. Burak Bayraktar Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenleri Anlattı!

Op. Dr. Burak Bayraktar burun ameliyatı konusunda çok önemli bilgiler aktardı. Bayraktar yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi …

Op. Dr. Burak Bayraktar Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenleri Anlattı!

Op. Dr. Burak Bayraktar burun ameliyatı konusunda çok önemli bilgiler aktardı. Bayraktar yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi;

– Hastanın yaşı: kadınlarda 16 yaşından itibaren erkeklerde ise 18 yaşından itibaren yani kıkırdak ve kemik büyümesi sona erdikten ve yüz genel hatlarıyla oturduktan sonra ameliyat yapmak doğru olacaktır.

– Ameliyat öncesi burun şekline doktorunuzla birlikte karar vermelisiniz. Doktorunuz sizin burnunuza genel hatlarıyla ne şekil verebileceği konusunda bilgi verecektir. Siz de bu bilgiler doğrultusunda neler istediğinizi belirterek ameliyat sonrası istediğiniz buruna sahip olabilirsiniz. Doktorunuza istediğiniz burunların resimlerini göstererek de neler istediğinizi belirtmiş olursunuz. Her kesin burun kıkırdak kemik ve cilt yapısı farklı olduğundan resimdeki gibi değil belki ama sizin istediğinize yakın bir burun elde etmek mümkün olur.

– Ameliyat öncesi kan sulandırıcılar, burun cildine etki edebilecek ilaçlar ve bazı bitkisel ilaçları kesmek gerekir. Kullandığınız ilaçlar konusunda mutlaka doktorunuza danışınız. Yine sigaranın genel anestezide akciğerlere olan zararından dolayı ameliyat öncesi kesilmesi ve ameliyat alanına etkisi ve iyileşmeyi geciktirici etkisinden dolayı ameliyat sonrası bir süre kullanılmamasında fayda olacaktır.

– Uygulanacak ameliyat tekniği kişiden kişiye ve doktorunuzun kararıyla belirlenecektir. Bu ameliyatta çok çeşitli elektronik cihazlar kullanılabilmektedir. Örneğin piezo ya da mikromotor gibi. Doktorunuzun bu cihazlara olan hakimiyeti ve elinin alışık olduğu teknik doğrultusunda ameliyatınız gerçekleştirilecektir. Amaç her zaman daha dokulara saygılı, daha az morluk şişliğin olduğu ve daha çabuk iyileşmenin olduğu bir operasyon gerçekleştirmek. Ancak cilt yapısı, burun yapısı, kişinin hassasiyeti gibi nedenlerle iyileşme süresi değişmektedir.

Op. Dr. Burak Bayraktar ameliyatın amacıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmesinde ise; “Bu ameliyattaki amaç burun dış görünümünde eskisine göre daha bir güzelleşme sağlamanın yanında fonksiyonel düzelmenin yani nefes almanın da daha iyi duruma getirilmesidir. Yani sıklıkla burnun hem iç hem dışına müdahale edilmektedir.” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ