KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Otizmli kuzeninden esinlenip kitap yazdı, gelirini otizmi çocuklara bağışladı

Lise son sınıf öğrencisi Merin Nazlı’nın otizmli kuzeninden esinlenerek kaleme aldığı çocuk kitabı ‘Abim Momo’ raflardaki yerini aldı. Otizmli …

Otizmli kuzeninden esinlenip kitap yazdı, gelirini otizmi çocuklara bağışladı

Lise son sınıf öğrencisi Merin Nazlı’nın otizmli kuzeninden esinlenerek kaleme aldığı çocuk kitabı ‘Abim Momo’ raflardaki yerini aldı. Otizmli bir ağabey ve kız kardeşinin ilişkisini ele alan kitabın geliri ise otizm derneklerine bağış olarak gidecek.

Lise 12 sınıf öğrencisi Merin Nazlı’nın otizmli bir ağabey ve kız kardeşinin ilişkisini ele alan çocuk kitabı ‘Abim Momo’ raflardaki yerini aldı. İlistrasyonlarını Deniz Oduncu’nun yaptığı kitabın tüm geliri ise Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanacak.

Yazarlığa olan ilgisini “ileride mesleğim ne olursa olsun hep yazmaya devam edeceğim” sözleriyle anlatan Nazlı, “Kaleme aldığım birçok öykü var fakat açılışı değer verdiğim ve üzerine konuşulması, katkı sağlanması gerektiğini düşündüğüm bir konu ile yapmak istedim. Çok sevdiğim otizmli bir kuzenim var. Bu kitabı yazarken ondan ilham aldım. Bu nedenle gelirinin bağışlanması için Tohum Otizm Vakfı ile anlaştım. Otizmli çocuklarımıza fayda sağlamak ve onlar için farkındalık yaratmak benim için gurur verici.” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ