oturma şekliniz kişiliğiniz hakkında neler söyler

Vücut dili üzerine çalışan psikologlara göre oturma şeklimiz kişiliğimizi ve niyetlerimizi belirler.  Oturma şeklimizi bilinçsizce seçeriz ve bilinçaltımızdaki bütün gizli dürtülerimiz gün yüzüne çıkar. Bakalım oturma şekliniz kişiliğiniz hakkında neler söyler

Oturma Şekliniz Kişiliğiniz Hakkında Neler Söyler

oturma şekliniz kişiliğiniz hakkında neler söyler

Belli oturuş pozisyonlarına ve otururken bacaklarının pozisyonuna göre insanların bir takım niyetlerini öğrenebiliriz.

oturma şekliniz kişiliğiniz hakkında neler söyler

1. Pozisyon

Bu pozisyonu benimseyen insanlar genelde problemlerin kendiliğinden çözüleceğini düşünürler. Bu prensip bazen işe yarar bazen de yaramaz ve işe yaramadığı zaman problemin kaynağı olarak başka birisini referans gösterirler. Bu insanlar kolaylıkla iletişim kurabilir ve son derece neşeli insanlardır. Çocuksu gibi görünürler, aynı şeyin üzerine çok fazla düşünmezler. Hayal güçleri çok geniş, büyüleyici insanlardır. Tipik karakteristik özellikleri, bir şeyi önce söylemeleri ve sonra düşünmeleridir.

oturma-şekliniz-kişiliğiniz-hakkında-neler-söyler-

2. Pozisyon

Bu şekilde oturan insanlar genelde hayalperest olarak kabul edilir. Oldukça yaratıcıdırlar, bir şeyler hakkında hayal kurmaya yatkındırlar ve genelde “takımın ruhu” olarak bilinirler. Sürekli yeni fikirler ürettikleri için bu insanlarla birlikte olmak sizi hiç sıkmaz. Sosyal becerileri yüksek, yani kolaylıkla yeni arkadaşlar edinebilirler ve seyahat etmeye bayılırlar. Çok fazla düşünmeden hayatlarında temiz bir sayfa açmaya olan yetenekleri vardır; bir sonraki pazartesi veya yeni yıl onlar için yeterlidir. Tabi bu yetenekleri, dış görüntülerini, sevgililerini, işlerini, yaşadıkları şehri ve ülkeyi bile kolaylıkla geride bırakabilmelerini sağlar.

oturma-şekliniz-kişiliğiniz-hakkında-neler-söyler-

3. Pozisyon

Bu bireyler konforun ne demek olduğunu iyi biliyorlar. Dış görünüşlerini mükemmel yapmak için ayna karşısında muazzam vakit harcayan tipler değil bu insanlar; ama en iyi kremi veya parfümü seçmek için çok fazla zaman harcayacaklardır. Elbiseye karşı bakışları komplekstir çünkü çok seçici ve kaprislidirler. Genellikle hayatları dağınık oldukları için diğer insanlar tarafından kaotik olarak nitelendirileceklerdir ama aslında aradıkları her şeyi gözleri kapalı bulabilecekleri için bu dağınıklık onları rahatsız etmez. En büyük eksiklikleri bir şeye uzun süre odaklanamamaları ve özel bir şeye konsantre olamamalarıdır.

oturma-şekliniz-kişiliğiniz-hakkında-neler-söyler-

4. Pozisyon

Bu oturuş tipini seçen insanlar genelde dakikliği severler ve sadece kendileri değil diğer insanların da dakik olmalarını bekler ve isterler. Zeki ve hassas insanlardır. Dahası içe kapanık bir yapıları vardır, ister masum bir öpücük olsun isterse -allah korusun- eşleriyle tartışmak olsun, insanların içinde duygularını belli etmekten pek hoşlanmazlar.

Bu şekilde, bacakları birbirine yakın, ayakları yere basar şekilde oturan insanlar, açık, dobra ve muhtemelen biraz cüretkar da olabilir. Ayrıca doğaları gereği çok düzenli insanlardır.

Eğer kişi ayaklarının uç kısmına değil de topukları üzerine basarak oturuyorsa, bu şu anma gelebilir: Kişi sakin görünüyor olsa bile, aslında çevresindeki insanlara karşı gelmeye ve tartışmaya her daim hazırdır. Bu tip insanlar için bütün dünya tehdit unsurudur ve bu kişilerin evleri genellikle onları dünyanın geri kalanından koruyan birer barınak veya yüksek duvarlı kalelerdir. Herhangi bir sebeple bu insanlara karşı gelmeye kalkarsanız, hemen onlardan memnun olmadığınız algısına kapılırlar ve size karşı tavır alabilirler.

oturma-şekliniz-kişiliğiniz-hakkında-neler-söyler-

5. Pozisyon

Bu tip insanların tipik karakteristiği, her şeyin zamanının geleceğini düşünerek hiçbir şey için aceleci davranmamalarıdır. Örneğin, evlilik çağında iken, aile kurmak için hiç acele etmeyecekler, önce gerekli eğitime ve bir kariyere sahip olmayı seçecekler, daha sonra hayatlarını düzene sokmaya çalışacaklar; daha sonra bir yuva kurmayı düşüneceklerdir. Israrcı olarak kabul edilirler, kimi zamanlar sınırı aşıp inatçı olabilirler ama her zaman ne istediklerini bilirler ve onu elde edebilmek için uğraşırlar, böylece aynı zamanda ‘hiçbir zorluk karşısında pes etmeyen, hırslı’ sıfatlarını da kazanırlar. Fiziksel görünümleri onlar için son derece önemlidir; bu yüzden dış görünüşleri için her şeyi yapmaya hazırlardır. Ama, kalplerinin derinliklerinde, kendilerine hafif bir güvensizlikleri vardır ve bu konudaki olumlu veya olumsuz her eleştiriye şiddetle karşı çıkarlar.

Oturma Şekliniz Kişiliğiniz Hakkında Neler Söyler