KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Oyuncak Müzesi orta tatilde çocukların gözdesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının birinci orta tatilinde minik ziyaretçilerin gözdesi oldu …

Oyuncak Müzesi orta tatilde çocukların gözdesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının birinci orta tatilinde minik ziyaretçilerin gözdesi oldu.

Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Oyuncak Müzesi orta tatilde çocukların buluşma adresi oluyor. Çocuklar binlerce oyuncağın ve hayal kahramanın olduğu müzede masalsı bir seyahate çıktı.

MASALSI SEYAHAT

Kaleiçi Yat Limanı içinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi’nde çocuklar,

Kül Kedisi ve Balkabağı Arabası, Daltonlar, Red Kit, Micky Mouse, Sevecenler üzere birçok çizgi sinema kahramanı ile geçmişten günümüze gelen birçok oyuncağı yakından inceleme fırsatı buldu. Aileleri eşliğinde fiyatsız olarak müzeyi gezen minikler şirin kahramanlarla fotoğraf çektirdi ve oyuncaklar hakkında bilgi aldı.

TATİLİN CÜMBÜŞ NOKTASI

Müzeyi Türkiye’nin çeşitli kentlerinden gelen aileler de ziyaret ediyor. Orta tatili fırsat bilerek İstanbul’dan Antalya’ya gelen anaokulu öğretmeni Merve Dur da çocuklarıyla birlikte müzeyi gezdi. Çocuklarının Oyuncak Müzesi’ni çok merak ettiğini söyleyen anne Dur, “İstanbul’daki müzeyi de gezmiştim. Lakin Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi’ni hem oyuncakları ve renkli dekoruyla daha çok beğendim. Çocuklar da büyük ilgiyle her oyuncağı inceledi. Onlar da çok memnun oldu hepimiz için hoş bir gün oldu” diye konuştu.

3 BİN OYUNCAK

Yaklaşık 3 bin antika oyuncağın sergilendiği müze masalsı bir dünya ile yalnızca çocukların değil yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. 7’den 70’e herkese hitap eden müzeyi gezen yetişkinler geçmişe dönerek keyifli anlar yaşıyor. Müzede 1860’lı yıllardan 1980’li yıllara kadar birçok yerli ve yabancı üretim oyuncaklar sergileniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ