KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Pandemi sürecinde bu hastalık çocuklarda arttı! Çocuklarda kaygı bozukluğu nasıl tedavi edilir?

Amerika’da yapılan araştırmalar doğrultusunda mesleğinin önde gelen isimleri ebeveynleri uyardı. Gençlerin kaygı bozukluğu rahatsızlığı ile …

Pandemi sürecinde bu hastalık çocuklarda arttı! Çocuklarda kaygı bozukluğu nasıl tedavi edilir?

Amerika’da yapılan araştırmalar doğrultusunda mesleğinin önde gelen isimleri ebeveynleri uyardı. Gençlerin kaygı bozukluğu rahatsızlığı ile cebelleştiğini ve her 8 yaşındaki çocuğun bir psikolog tarafından kontrol edilmesi gerektiği belirtildi. Çocuklarda kaygı bozukluğu nasıl tedavi edilir?

Amerikalı bilim insanlarının yayınladığı habere göre pandemi sürecinde kaygı bozukluğu ruhsal sıkıntısının çok fazla artış gösterdiği belirlendi. Bu durum için özellikle kaygı bozukluğunun çok fazla ilerlemiş olan insanların var olduğunu bildiren uzmanlar, psikolog kontrolünden özellikle çocukların dahil, herkesin geçmesi gerektiğini açıkladı.

çocuklarda kaygı bozukluğu

FİZİKSEL RAHATSIZLIKLARA SEBEBİYET VERİYOR

Bu ay yayınlanan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden alınan veriler, gençlerin %37’sinin Mart 2020’den bu yana zihinsel sağlıklarının kötü olduğunu buldu. Bu durumda baş ağrıları, mide ağrıları ve yanmaları gibi fiziksel rahatsızlıklarla başa çıkmak zorunda olduklarını belirtildi.

çocuklarda kaygı bozukluğu

ÇOCUKLARDA YAYILMAYA BAŞLADI

ABD Önleyici Hizmetler Görev Gücü tarafından yayınlanan habere göre, araştırma sonuçlarında özellikle pandemi döneminden sonraki süreçte devama eden ruhsal sıkıntıların, ergenlik başında daha fazla sıkıntı olduğunu, birçok çocuğun kaygı bozukluğu ve depresyonla uğraştığını belirtildi. COVID-19’dan önce, en son kapsamlı ulusal anket, çocukların %8’inin mevcut bir anksiyete bozukluğuna sahip olduğunu buldu.

çocuklarda kaygı bozukluğu

8 YAŞINDAN İTİBAREN KONTROL EDİLMESİ GEREK

Uzmanlar özellikle bu sıkıntıların 8 ila 18 yaşlar arasında daha çok baş gösterdiğini ve 12 ila 18 yaş aralığında majör depresyonun yayıldığını ifade etti. Uzmanlar ayrıca 8 yaşından itibaren her bireyin düzenli olarak kontrol ettirilmesi gerektiğini ve bununla alakalı bir çok tedavinin bulunduğunu işaret etti.

çocuklarda kaygı bozukluğu

KAYGI BOZUKLUĞU NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Kaygı bozuklukları tedavi edilerek azaltılabilen, uzun tedavi süreçleri sonucunda da azaltılabilen psikolojik rahatsızlıklardır. Kaygı bozukluklarının tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri psikoterapi uygulamalarıdır. Konuşma terapisi ve bilişsel davranışçı terapi psikoterapi uygulamalarına örnektir. Çocukluk yıllarında gözlenen kaygı bozukluklarında oyun terapisi de kullanılan yöntemlerden biridir. Ayrıca kaygı bozukluklarının tedavi edilmesinde kullanılan yöntemlerden biri de ilaç tedavisidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ