KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Patatesin içine gül sapı yerleştirdi! Bakın 1 hafta sonra ne oldu

Son zamanlarda sosyal medyada dönen gül videosu görenleri hayrete düşürdü. Patates ve gül sapının birleşimini görenler aldığı şekli görünce …

Patatesin içine gül sapı yerleştirdi! Bakın 1 hafta sonra ne oldu

Son zamanlarda sosyal medyada dönen gül videosu görenleri hayrete düşürdü. Patates ve gül sapının birleşimini görenler aldığı şekli görünce gözlerine inanamadı. İşte herkesin evinde uygulamaya başladığı bu yönteme çok şaşıracaksınız…

Hem kokusu hem de görüntüsü ile en çok beğenilen çiçeklerden biridir. Görüntüsüyle evin havasını değiştiren güller her renkte bulabilirsiniz. Birçok kişinin yetiştirirken zorlandığı canlı çiçekler evinizin enerjisi hemen değiştirmekte. Peki son zamanlarda viral haline gelen bu video sayesinde gül yetiştirmek ister misiniz? Şimdi öğreneceğiniz yöntemden sonra evinizi botanik bahçesine bile çevirebilir, hatta sevdiklerinize bile hediye edebilirsiniz. 

KISA SÜREDE BİR TEK GÜLÜ KOCA BİR GÜL DEMETİNE DÖNÜŞTÜREBİLİRSİNİZ!

NASIL YAPILIR?

  • En sevdiğiniz gülü seçin ve elinize alın tüm yapraklarını koparın.
  • Daha sonra gülün baş kısmını çapraz olacak şekilde kesin.( Çiçekten yaklaşık 3 cm)
  • Ardından evde bulunan bir patatesi elinize alın ve hemen üzerine gül sapı genişliğinde bir delik açın; sapın deliğin içinde kımıldamadığından emin olun.

  • Sonra saksının dibine 5 santimetre saksı toprağı dökün ve patatesi üzerine koyun. Saksının geri kalanını saksı toprağı ile doldurun.

  • Bir tane boş plastik şişenin alt kısmını dikkatlice bıçak yardımıyla kesin. Topraktan çıkan sapın üzerine dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Arada şişenin etrafından gülü sulamayı ihmal etmeyin. Bu işlemi yaptıktan sonra gülün büyümesini keyifle izleyebilirsiniz. 

İŞTE BU KADAR…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ