KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Quentin Tarantino NFT satışı yüzünden davalık oldu

Quentin Tarantino, Pulp Fiction’ın şimdiye kadar hiç ortaya çıkmamış sahnelerini NFT olarak satmayı planladığını açıklayınca Mirimax’ın …

Quentin Tarantino NFT satışı yüzünden davalık oldu

Quentin Tarantino, Pulp Fiction’ın şimdiye kadar hiç ortaya çıkmamış sahnelerini NFT olarak satmayı planladığını açıklayınca Mirimax’ın reaksiyonuyla karşılaştı. Harvey ve Bob Weinstein’ın kurduğu şirket, Oscar ödüllü direktöre dava açıyor.

1994 üretimi sinemanın yapımcılığını üstlenen Miramax, ABD Merkez Kaliforniya Bölge Mahkemesi’nde açılan davaya nazaran, Tarantino’ya kontrat ihlali, telif hakkı ve ticari marka ihlali nedeniyle dava açıyor.

Miramax davada, sineması yöneten Tarantino’nun token patlamasından para kazanmaya istekli olduğunu söyledi. 2 Kasım tarihli bir duyuruda Tarantino, OpenSea üzerinden Pulp Fiction’ın daha evvel hiç görülmemiş bâtın yedi sahnesini açık artırmaya çıkaracağını söylemişti.

Wall Street Journal’ın haberine nazaran; Miramax, ünlü sinema direktörüne bir ihtar mektubu gönderdi: “Tarantino’nun Miramax’ı döngünün dışında tutması bilhassa sıkıntılı, zira Pulp Fiction’ın neredeyse tüm haklarını (üretimin tüm kademelerindeki tüm öğelerini) 1993’te Miramax’a verdi.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ