KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Ridley Scott süper kahraman filmlerinden nefret ettiğini açıkladı

Hollywood’un başarılı yönetmeni Ridley Scott, süper kahraman filmlerini sevmediğini, senaryolarını başarısız bulduğunu söyledi. Gladyatör …

Ridley Scott süper kahraman filmlerinden nefret ettiğini açıkladı

Hollywood’un başarılı yönetmeni Ridley Scott, süper kahraman filmlerini sevmediğini, senaryolarını başarısız bulduğunu söyledi.

Gladyatör, Marslı, Blade Runner, Thelma ve Louise gibi filmlerin yönetmenliğiyle tanınan Scott son olarak House of Gucci ile beyaz perdeye hazırlanırken verdiği röportajla dikkat çekti.

Ridley Scott süperkahraman filmleri için; “Senaryoları hiç iyi değil” dedi. Scott; Alien, Gladiator ve Blade Runner gibi filmlerin ise harika senaryolu süper kahraman filmleri örnekleri olduğunu söyledi:
“Öyleyse neden süper kahraman filmlerinin daha iyi hikayeleri yok? Çoğunlukla özel efektlerle kurtarılıyorlar ve paranız varsa, özel efektlerle çalışan herkes için sıkıcı hale geliyor.”

Scott bu yorumlarıyla Martin Scorsese ile aynı fikirde olduğunu gösteriyor. Scorsese de süper kahraman türünden o kadar nefret ediyor ki, 2019’daki bir röportajda Empire’a artık onları izlemediğini bile söyledi:

“Onları görmüyorum. Denedim, biliyor musun? Ama bu sinema değil. Dürüst olmak gerekirse, bu koşullar altında ellerinden gelenin en iyisini yapan oyuncularla çalışılmasına rağmen tek düşünebildiğim tema parkları. Duygusal ve psikolojik deneyimleri başka bir insana aktarmaya çalışan insanların sineması değil.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ