KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Saçlarınızda Fönün Daha Uzun Süre Kalması İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlarınızda Fönün Daha Uzun Süre Kalması İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlarınızda Fönün Daha Uzun Süre Kalması İçin Yapmanız Gerekenler

Fön çektirmek hiç kuşkusuz ki biz kadınların en sık yaptırdığı şeylerdendir. Fönlü saçlarla kendimiz daha bakımlı ve daha güzel hissettiğimiz bir gerçek. Ya her gün kuaföre giderek fönümüzü çektirir ya da evde kendimiz bin bir emekle saçlarımızı düzleştiririz. Ama saatlerce süren bu emeğin karşılığını her zaman alamayız. Çünkü o kadar uğraştığımız saçlarımız akşama bile kalmadan söner gider. Her kadın bu sorundan şikayetçidir. Ama bunu çözmenin de yolları var. Fönün daha uzun süre kalması için sadece birkaç ayrıntıya dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

1- Hacim

Özellikle evde saç düzleştirirken saçlarınızın hacimli olmasına dikkat edin. Hani fazla kabardı diye düşünmeyin zaten sönecek. Bu nedenle de verebildiğiniz kadar hacim verin.

2- Sabitleyin

Özellikle düz fönlerde bakım yağınızı sürmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede saçlarınız daha uzun süre dayanacaktır. Hareketli fönler içinse sabitleyici sprey sizi kurtarır.

3- Saçınızı Toplamayın.

Sıkı sıkı topladığınız saçlarınız fönünüzü hemen bozacaktır. Zaten toplayacaksanız neden o kadar zahmete girdiniz ki?

4- Nemli Ortamlardan Uzak Durun

Fönün en büyük düşmanı nemdir. Bunu unutmayın ve saçınızın hemen bozulmaması için nemli ortamlardan mümkün olduğunca uzak durun.

5- Kuru Şampuan Kullanmalıyız

Kuru şampuanlar saçlarınızda yağlanmanın önüne geçer. Ama unutmayın ki saçların yağa ve neme de ihtiyacı vardır. Saçlarınız kuru şampuan kullandığınız sürece şekle girmez. Bu nedenle mümkün olduğunca kuru şampuanlardan uzak durun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ