KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Sağlıklı Beslenerek Bir Ayda Kaç Kilo Verebilirsiniz?

Sağlıklı Beslenerek Bir Ayda Kaç Kilo Verebilirsiniz?

Sağlıklı Beslenerek Bir Ayda Kaç Kilo Verebilirsiniz? Herkesin bir zayıflama hikayesi var. Ya sizinki hangisi? Sağlıklı ve başarılı olanlardan mı? Yoksa bir anda hızlıca kilo verip sonra geri alanlardan mı? Şimdi size bir soru soracağım. Gerçekten kilo vermeyi ve fit görünmeyi istiyor musunuz? Ve hep öyle kalmak istiyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise, ilk adımı seçin. Ne kadar faz kilonuz olursa olsun, sabredin. Uzunca bir zaman dilimine yayarak sağlıklı bir şekilde zayıflayın. Bu süre 1 yıl da sürse pes etmemelisiniz. Sadece bir yıl sonraki durumunuzu düşünün. Eğer sabrederseniz kalıcı bir zayıflık elde edebilirsiniz.

Sağlıklı ve kalıcı olan yavaş bir şekilde verilen kilodur. Ortalama ayda 2 veya 4 kg kilo vermek en ideal olanıdır. Çok hızlı kilo vermek başarılı olsa bile insanın vücudu iflas eder. Sinir sistemi zarar görür. Mutlu ve güzel olmak için sağlıklı bir şekilde kilolarımızdan kurtulmalıyız.

Sağlıklı Beslenerek Bir Ayda Kaç Kilo Verebilirsiniz?

Başkalarının şok diyetlerini herkese uyacak diye biz de uygulamamalıyız. Genç yaşlarda insanlar vücuduna daha çok dikkat ederler. Spora yapılır, bir spor salonuna gidilir ve çeşitli diyetler yapılmaya çalışılır. Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta acele edilmemesi gerektiğidir.

Sizlere tavsiyem, kilo vermek için bir hedefiniz olmalı. Bu hedefe acele etmeden emin adımlarla yavaş yavaş ilerleyin. Süreç uzun olsa da, pes etmeyin. Kilonuz artsa da azalsa da sakın durmayın. Azimli olmak çok önemlidir. Başarılı bir çok örnek var. Kısa sürede kilo veren kişiler yine kısa bir sürede verdikleri kiloları geri almaya başlarlar.

Sonuç olarak, ayda 3 – 4 kilo vermek en doğrusudur. Bu şekilde kendinizi çok fazla zorlamazsınız ve sinirleriniz de çok yıpranmaz. Diyet yapanlarda görülen sinirlilik halleri de yaşanmaz. Yavaş olsun başarılı olsun. Sağlıklı ve fit olmak arada bir diyet yapıp sonra tekrar yanlış beslenmeye devam ederek olmaz. Bunun için beslenme alışkanlıklarımızı komple değiştirmemiz gereklidir. Hem keyif alıp hem de sağlıklı beslenmek mümkündür. Bunu sağlayabilirsek ömür boyu rahat ederiz.

Sonuç olarak sağlıklı ve dengeli beslenip, hazır gıdalardan uzak durursak, her hafta 3-4 gün düzenli olarak egzersiz yaparsak ideal kilomuza kolayca ulaşabiliriz. Siz de bizimle zayıflama serüvenlerinizi paylaşın. Herkes okusun örnek alsın…

Sağlıklı Beslenerek Bir Ayda Kaç Kilo Verebilirsiniz?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ