KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Sağlıklı Beslenirken Eğlenmek Her Çocuğun Hakkı

Dünya genelinde çocuk haklarına dikkat çekilen 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, sağlıklı beslenmenin her çocuğun hakkı olduğunu belirten …

Sağlıklı Beslenirken Eğlenmek Her Çocuğun Hakkı

Dünya genelinde çocuk haklarına dikkat çekilen 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, sağlıklı beslenmenin her çocuğun hakkı olduğunu belirten Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “D vitamini ile zenginleştirilmiş şekil şekil peynirimiz Misto’yu, çocuklarımızın sağlıklı yaşamlarını desteklemek üzere sunduk. Çocuklar bir yandan adını Misto’dan alan Misto Game oyunu ile keyifli zaman geçirirken, bir yandan da Muratbey Misto ile peyniri severek yiyor. Muratbey olarak çocuklara verdiğimiz değeri gösteren birbirinden farklı ve faydalı projelerde yer almaktan büyük bir gurur duyuyoruz” dedi

Tüm dünyayı sağlıklı, inovatif, kaliteli ve leziz peynirlerle buluşturmayı hedefleyen Muratbey, çocuk ve toplum sağlığı adına önemli bir fonksiyon üstleniyor. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, iyi beslenmenin, faydalı yiyeceklere ulaşmanın her çocuğun hakkı olduğunu belirterek, “D vitamini ile zenginleştirilmiş şekil şekil peynirimiz Misto’yu, çocuklarımızın sağlıklı yaşamlarını desteklemek üzere sunduk. Bu ürünümüzün 100 gramında 5 mcg D vitamini bulunuyor. Tuzu azaltılmış ve D vitamini ile zenginleştirilmiş Muratbey Misto, çocukların bağışıklık sistemlerini de güçlendiriyor” diye konuştu. Bütün toplum kesimlerinde özellikle ana–babalarda çocuk sağlığı ve beslenmesi konusunda bir farkındalık yaratmak istediklerini açıklayan Necmi Erol şunları söyledi:

D vitamininin yüzde 33’ünü tek başına karşılıyor

“Çocuklarımızın bağışıklığını desteklemek adına Misto’yu oldukça önemsiyoruz. Çocuklara peyniri sevdirmek için birbirinden sevimli 6 farklı hayvan çeşidiyle sofralara konuk ettiğimiz Muratbey Misto, D vitamini yönünden zengin içeriğiyle çocukların bağışıklığını destekliyor. Çocukların günlük olarak alması gereken vitamin ve mineralleri yüksek oranda sağlayan ve aynı zamanda az tuzlu olan Misto’nun 100 gramında 650 mg kalsiyum, 16,5 gram protein ve 5 mcg D vitamini bulunuyor. Muratbey Misto 2 yaş üstündeki tüm bireylerin günlük D vitamini gereksiniminin yüzde 33’ünü tek başına karşılıyor. Ayrıca az tuzlu, benzersiz lezzetinin yanı sıra, pandemi döneminde ihtiyaç duyulan ekstra vitamin takviyesini de sağlamış oluyor.”

Muatbey’den çocuklar için faydalı projeler

Dünyaya ve Türkiye’ye sağlıklı ve lezzetli peynirler ulaştırmak adına birçok başarılı işe imza atan Muratbey, birbirinden farklı ve faydalı projeler üretiyor. Necmi Erol; “Bağışıklığı Güçlendiren Beslenme Çantası” projesi ile anne-babaları çocuklarıyla birlikte bağışıklığı güçlendirici zengin D vitamini içeren ürünlerle sağlıklı beslenme çantaları hazırlamaya davet ettik. “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukları kitaplarla buluşturduk. “Kitabım Yolda Projesi” ile yine çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanması için önemli bir inisiyatif üstlendik. Aynı zamanda Misto peynirleri ile çocuklara peyniri sevdirdik ve Misto Game ile hem eğlenmelerine hem de onların zihinsel gelişimlerini desteklemeyi hedefledik” dedi.

Sağlıklı Büyüyen Güçlü Zihinler

Muratbey, çocukların sağlıklı beslenmesini desteklerken zihin gelişimlerine de katkı sunuyor. Muratbey ’in eğlenceli peyniri Misto’dan adını alan Misto Game oyunu, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın zekâ gelişimine destek olmak amacıyla alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlandı. Necmi Erol, “Çocuklar bir yandan Misto Game ile keyifli zaman geçirirken, bir yandan da Muratbey Misto ile peyniri severek yiyor. Misto Game çocukların problem çözme, yaratıcılık, analitik düşünme becerilerinin gelişimine katkı sunuyor. Muratbey olarak maddi manevi destek sağladığımız bu projelerde yer almaktan büyük bir gurur duyuyoruz.” diye ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ