Son yıllarda ev dekorasyonu fikirleri denilince akla Feng Shui felsefesi geliyor. Çünkü bu felsefede size daha sağlıklı yaşam alanları yaratmanız için onlarca dekorasyon fikirleri veriliyor. Üstelik de burada yer alan fikirler hem ruh, hem de beden sağlığınız için iyi geliyor. Örneğin bu felsefede çift kişilik eşya kullanmak sevdiğinize kavuşturuyor. Yani bir anlamda evrene pozitif mesajlar göndermeniz anlamına geliyor. İsterseniz gelin, Sağlıklı Bir Yaşam İçin Ev Dekorasyonu Fikirlerine kısaca göz atalım.

Feng Shui için doğada var olan yaşam enerjisini evlerimize ve yaşam alanlarımıza uygulamak diyebiliriz. Kendinize bu akımı felsefe olarak belirlerseniz daha mutlu ve sağlıklı yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz. Peki, bu felsefe için evlerimizde nasıl değişiklikler yapmalıyız?

Enerjisel Etkilerin Farkına Varın

Manyetik alan, dünyanın her yerinde farklıdır. Hatta mahalle ve sokak değişince bile manyetik alan değişir. Bu da bizim bir yerden başka bir yere gittiğimizde duygularımızın değişmesinin en büyük açıklamasıdır. Eğer hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız, her yerin üzerimizdeki enerjisel etkisinin farkında olmamız gerekir.

Evde Sağlıklı Dekorasyon Nasıl Olur?

Ruh halimizde de bedenimizde de evimizin ve dekorasyonumuzun etkileri büyüktür. Evde kendimizi daha huzurlu ve güvenli hissedeceğimiz dekorasyon belirlemeliyiz. Aksi halde evimiz bizi kendine çekmez ve kendimizi burada huzurlu hissetmeyiz. Evimizi sağlıklı dekore etmek demek, aslında içimize en sinen, en huzurlu olduğumuz dekorasyonu bulmak demek.

Çift Kişilik Eşyalar Tercih Edin

Örneğin bu felsefede en dikkat çeken şey, bir kişi kalbimizde yer etmişse evimizde de ona yer açmamız gerektiğidir. Sevgiliye kavuşmak için çift kişilik eşyalar tercih ederek, evrene pozitif mesajlar yollayın. Yatağınız mutlaka çift kişilik olsun, her iki taraftan da yatağa girilebilsin. Aslında evinizde ne varsa sanki evliymiş gibi çift kişilik düşünün. Havlu, bornoz, diş fırçası, terlik, kısacası evde temel olarak kullandığınız her şeyi çift kişilik alın. Her an misafir gelecekmiş gibi eviniz derli toplu olsun. Ayrıca mutlu ve sağlıklı bir ev için mutlaka eski sevgilinizin eşyalarınızı evinizden de hayatınızdan da çıkartın. Bu sayede hayatınızda yeni birine de daha kolay yer açmış olursunuz.